سجاده فرش کد 11

sajjade-11

محصول جدید

بهترین کیفیت های سجاده فرش : 

500شانه بافت 700 تراکم 2100 هشت رنگ صد در صد اکرلیک بافته شده 
700 شانه تراکم 2250 هشت رنگ صد در صد اکرلیک 
700 شانه تراکم 2550 هشت رنگ صد در صد اکرلیک

جزییات بیشتر

 
اطلاعات بیشتر

معرفی کوتاهی از سجاده فرش کد 11


سجاده فرش کد 11 از جمله طرح‌های دارای محراب می‌باشد.
همان طور که می بینید در طرح این سجاده فرش تلفیقی خلاقانه‌ای از طرح محراب و نقوش زیبای گل و بوته‌ صورت گرفته است. جدا از نقش مایه‌های گل و بوته، در مرکز محراب نیز نقش ترنج به کار رفته است.
این طرح فرش سجاده ای از جمله طرح‌های نوآورانه‌ی فرش سلیمان صباحی می‌باشد
فرش سجاده ای کد 11 از فرش مسجدی نیز به مانند دیگر طرح های فرش سجاده ای در 5 رنگ سبز , آبی فیروزه ای ,گردویی , زرشکی , ابی کاربنی( سرمه ای ) برای مساجد و حسینیه ها طراحی و بافت می شود .
شرکت سجاده فرش سلیمان صباحی یکی از موفق ترین برند های تولید کننده سجـاده فرش محرابی ویژه مساجد ،مصلی و اماکن مذهبی متبرکه ، سعی دارد با تولید محصولی با کیفیت و نقشه ای زیبا هم چون یک فرشِ دستبافتِ ایرانی نظر تمام خریداران راجلب کند به گونه ای که تمامی انتظارات آنها از یک محصول ایده آل برآورده شود.

کیفیت های فرش سجاده ای :


شرکت سجاده فرش سلیمان صباحی آمادگی دارد تا سجاده فرش با کیفیت های مختلفی همچون :
440 شانه تراکم 800 صد در صد اکرلیک
500 شانه تراکم 800 صد در صد اکرلیک
500 شانه تراکم 1000 هفت رنگ صد در صد اکرلیک
500 شانه تراکم 1000 هفت رنگ تک نخ اکرلیک
500 شانه تراکم 1000 صد در صد اکرلیک 8 رنگ
500شانه بافت 700 تراکم 2100 هشت رنگ صد در صد اکرلیک بافته شده
700 شانه تراکم 2250 هشت رنگ صد در صد اکرلیک
700 شانه تراکم 2550 هشت رنگ صد در صد اکرلیک

نام های مختلف فرش سجاده ای :

فرش سجاده ای با نام های دیگری همچون سجاده فرش، سجاده محـراب دار،فرش مسـجدی ، فرش نماز ، فرش محرابی، فرش جانمازی و نام های متفاوت دیگر در بین اهالی مسجدی خوانده می شود. ولی آن چیز که بیش از همه چیز اهمیت دارد؛ علاوه بر داشتن نامی ماندگار، کیفیتی ماندگارهم داشته باشد.
فرش سجاده، رنگ بندی ها و طرح های مختلفی را داراست که با توجه به رنگ پنجره ها و دکور داخلی مسجد می توان نوع طرح آن را انتخاب نمود. در میان رنگ های سجاده فرش ماشینی رنگ سبز لجنی یا سبز پررنگ طرفداران بیشتری داشته هر چند که امروزه رنگ های دیگری مانند سجاده فرش های آبی ، گردویی، روناسی و زرشکی حتی گاها سجاده فرش های سرمه ای و ابی نفتی طرفداران خاص خود را دارد .
لازم به ذکر است که تمامی نخ های موجود در فرش های سجاده ای شرکت فرش سلیمان صباحی , هیت ست شده بوده و اصلا پرزدهی ندارند. شرکت فرش سلیمان صباحی برای تولید سجاده فرش های خود از دستگاههای CRT واندویل و شونهر و همچنین در فرش های 700 شانه با تراکم 2550 از دستگاه HCP برای تولید سجاده فرش ها استفاده می کند.
جهت تهیه و نصب فرش سجاده ای به این شکل می توانید اقدام کنید:


انتخاب کیفیت سجاده فرش :


از نظر کیفیت فرش مسجدی میتوان با توجه به بودجه ی هیات امنای مساجد در مورد انتخاب هر کدام از انواع کیفیت ها تصمیم گیری کرد اما فرش های سجاده ای را از نظر شانه و تراکم و جنس باید سنجید .
فرش های سجاده ای 440 شانه علاوه بر کیفیت اکرلیک در کیفیت پلی استر و یا تک نخ اکرلیک نیز توسط فرش سلیمان صباحی تولید می شوند که نسبت به خود فرش 440 دارای کیفیت کمتری می باشند. باید اعلام کرد که فرش های سجاده ای 500 شانه معمولا از نظر مساجد دارای فروش بهتری بوده زیرا کیفیت ان ها تقریبا میانی بوده و علاوه بر این قیمت مناسب تری نسبت به سجاده های کیفیت بالاتر دارند. اگر هیات امنای مساجد توانایی خرید فرش مناسب را داشته باشند شرکت فرش سلیمان صباحی به شما پیشنهاد فرش سجاده ای 700 شانه با تراکم 2550 می دهد زیرا این فرش کاملا دستبافت گون بوده و با توجه به نوع بافت دارای ضمانت می باشد و نسبت به بقیه ی سجاده فرش ها عمر طولانی تری در مساجد دارد.


انتخاب طرح و ﺳﻔﺎرش ﺳﺠﺎده ﻓﺮش:


در این مرحله شما باید از طریق وب سایت و یا از طریق کانال شرکت طرح ها را رویت کرده و در مورد انتخاب هر کدام از ان ها تصمیم گیری کنید . ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻫﺎي ﺳﺠﺎده ﻓﺮش و رﻧﮓ ﺑﻨﺪي آن ﻫﺎ ﺑﺎ ﺗﺼﻮﯾﺮ در وﺑﺴﺎﯾﺖ ﻣﻮﺟﻮد ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ، ﭘﺲ از روﯾﺖ و ﺗﺎﯾﯿﺪ ﻣﺤﺼﻮل ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺸﺘﺮي، ﮐﻠﯿﻪ ﺳﻮاﻻت ﻓﻨﯽ و ﻧﻈﺮات در ﻣﻮرد ﺳﺠﺎده ﻓﺮش و ﻣﺴﺠﺪ ﯾﺎ ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﺑﺎ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻄﺮح ﺷﺪه و ﮐﻠﯿﻪ اﺑﻬﺎﻣﺎت ﺑﺮﻃﺮف ﻣﯽ ﺷﻮد. و سفارش خود را به مدیر فروش فرش سلیمان صباحی ارائه کنید.
سعی کنید کروکی مسجد خود را برای سفارش سجاده فرش داشته باشید تا از طریق تلگرام یا فکس به شرکت ارسال کنید تا در مورد اندازه ی دقیق مسجد کارشناسان شرکت تصمیم گیری را انجام دهند. نکته ی مهم دیگری که در هنگام سفارش سجاده فرش باید به ان توجه کنید جهت قبله ی مسجد می باشد حتما سعی کنید در صورت نداشتن کروکی از مسجد , جهت قبله را به مدیران شرکت گوشزد کنید و حتی در مورد تعداد ستون های موجود در مسجد نیز برای راحتی فرایند نصب و تصمیم گیری در مورد اندازه ی دقیق سجاده فرش با مدیران مشورت کنید تا میزان پرتی سجاده فرش کمتر باشد.


اﺟﺮاي ﺳﺠﺎده ﻓﺮش


توجه داشته باشید که شرکت فرش سلیمان صباحی شرکتی تولیدی بوده که در صورت خرید سجاده فرش از شرکت فرش بدون واسطه می توانید سجاده فرش خریداری کنید .شرکت سجـاده فرش سلیمان صباحی مفتخر است با به‌کارگیری مرغوب‌ترین مواد اولیه (نخ صد در صد اکرولیک ،هیت ست شده، بدون پرز) و با استفاده از بروزترین دستگاه‌های صنعت نساجی، می کوشد در جهت تولید سجــاده فرشی باکیفیت بسیار عالی ، با قابلیت تغییر اندازه ی طول وعرض تا دو برابر ، با توجه به ابعاد مسجد شما و همچنین تولید انواع فرش سجاده ای در طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های بسیار متنوع با قابلیت تغییردرطرح و رنگ با توجه به نظر شما خریدار عزیز تولید کند.
لازم به ذکر است که سجاده فرش سلیمان صباحی با بهره گیری از تیم طراحی زبده حتی می تواند سایز سجاده فرش را از حالت معمول خارج کرده و در هر سایز سفارشی شما بافت کند. همان گونه که می دانید سایز معمول سجاده فرش ها برای هر شخص 125*63 سانتی متر بوده که به صورت رول های با عرض 125 سانتی متر بافت صورت می گیرد . معمولا رول ها دارای 24 سجاده می باشد . اما اگر بخواهید طول سجاده ی خود را متغیر کرده و مثلا 60 سانتی متر یا حتی بیشتر سفارش دهید حتما در هنگام سفارش سجاده فرش این نکته را به مدیران فروش شرکت سجاده فرش سلیمان صباحی اعلام کنید .

ﻧﺼﺐ ﺳﺠﺎده ﻓﺮش:


ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﻧﺼﺐ ﯾﮑﭙﺎرﭼﻪ ﻓﺮش ﺳﺠﺎده اي داﺧﻞ ﻣﺴﺠﺪ ﯾﺎ ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﺑﻬﺘﺮ اﺳﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻓﺮش ﺑﺮ ﻃﺒﻖ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻣﺴﺠﺪ ﯾﺎ ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﺑﺎﺷﺪ .ﺑﺪﯾﻦ ﻣﻌﻨﯽ ﮐﻪ اﻧﺪازه ﺳﺠﺎده ﻓﺮش ﻫﺎ دﻗﯿﻘﺎ ﺑﺮاﺑﺮ ﺑﺎ اﻧﺪازه ﻃﻮل ﺻﻒ ﻧﻤﺎز ﺑﺎﻓﺘﻪ و ﻧﺼﺐ ﻣﯽ ﮔﺮدد .اﻟﺒﺘﻪ در ﻣﻮرد ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﯾﺎ ﻣﺴﺎﺟﺪي ﮐﻪ داراي ﻗﺒﻠﻪ ﻣﺘﻤﺎﯾﻞ ﻫﺴﺘﻨﺪ اﻣﮑﺎن ﺑﺎﻓﺖ ﻓﺮش ﻫﻢ اﻧﺪازه ﻃﻮل ﺻﻒ ﻧﻤﺎزﮔﺰاران ﻣﺸﮑﻞ اﺳﺖ .فرش سلیمان صباحی با بهره گیری از تیمی حرفه ای برای نصب سجاده فرش , اجرایی فوق العاده از نظر سجاده فرش مسجدی در میان مساجد داشته است که همواره موجب رضایت مشتریان شرکت شده است.
هیات امنای مساجد در نظر داشته باشند که در ﺑﺮﺧﯽ از ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ، ﺳﻄﺢ ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﯾﺎ ﻣﺴﺠﺪ ﺑﺎ ﻣﻮﮐﺖ ﻣﻔﺮوش ﺷﺪه اﺳﺖ،ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد ﻣﯽ ﺷﻮد ﻣﻮﮐﺖ را از ﺳﻄﺢ ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﺟﻤﻊ و ﻓﺮش ﺳﺠﺎده روي زﻣﯿﻦ ﭘﻬﻦ ﮔﺮدد .ﺑﻪ اﯾﻦ ﻋﻠﺖ ﮐﻪ اﺣﺘﻤﺎل ﭼﺮوك ﺷﺪن و ﺟﻤﻊ ﺷﺪن ﻓﺮش ، ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻓﺮش ﺳﺠﺎده روي ﻣﻮﮐﺖ ﻧﺼﺐ ﻣﯽ ﮔﺮدد ﺳﺠﺎده ﺑﺴﯿﺎر زﯾﺎد ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ .

در صورت استفاده از فرش سجاده، جهت قبله به آسانی توسط نماز گزاران تشخیص داده می شود.
فرش های سجاده ای با دارا بودن طرح یکدست و یکپارچه و منظم، زیبایی بیشتری به فضای داخلی مسجد می دهد.
از آنجاییکه فرشهای سجاده ای طرح های محرابی شکل دارند، نظم و هماهنگی خاصی به صفوف نماز گزاران می دهند.
فرش سجاده، قابلیت این را دارد که کل فضای داخلی مسجد یا نمازخانه را به صورت کامل بپوشانند.
از انجایی که فرش سجاده ای را می توان با هر شکل و اندازه ای تولید کرد ، مساجد نیازی به کناره ها و فرش های حاشیه برای پر کردن فضاهای خالی ندارند.
در صورت بروز صدمه به فرش، سجاده فرش بسیار آسان و سریع ترمیم می شود. به طوری که فقط یک فرش سجاده ترمیم و یا حتی تعویض می شود. اما در صورت صدمه به فرش ماشینی کل تخته فرش 9 یا 12 متری باید تعویض گردد. همچنین تعویض یک فرش ماشینی با همان طرح قبلی بسیار سخت تر از تعویض سجاده فرش و یافتن همان فرش قبلی است.
ترمیم و یا تعویض سجاده فرش ها بسیار با صرفه تر از تعویض فرش ماشینی است.

پس می توان گفت نظم و هماهنگی صفوف با وجود فرش ، پر شدن تمامی فضاهای خالی موجود در مسجد یا استفاده از قرش مسجدی ، نصب فرش سجاده ای دقیقا در جهت قبله و تشخیص اسان قبله از این طریق ، یکپارچگی مسجد در نتیجه ی بودنفرش سجاده ای مهیا می شود .

روش ﻧﺼﺐ ﻓﺮش ﺳﺠﺎده


ﻓﺮش ﻫﺎي ﺳﺠﺎده اي ﻣﺴﺎﺟﺪ را ﻣﯽ ﺗﻮان ﺑﻪ دو روش ﯾﮑﯽ در ﻣﯿﺎن و ﯾﺎ ﻣﻮازي ﻧﺼﺐ ﻧﻤﻮد .در روش ﻣﻮازي ﺳﺘﻮن ﻫﺎي ﻓﺮش ﺳﺠﺎده در ﺗﻤﺎﻣﯽ ردﯾﻒ ﻫﺎ دﻗﯿﻘﺎ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻗﺮار ﻣﯽ ﮔﯿﺮﻧﺪ وﻟﯽ در روش ﯾﮑﯽ در ﻣﯿﺎن ﺳﺘﻮن ﻓﺮش ﺳﺠﺎده اي (ﻓﺮش ﻣﺴﺠﺪي) ردﯾﻒ ﺑﻌﺪي در روﺑﺮوي ﻧﻘﻄﻪ وﺳﻂ ﺳﺠﺎده ردﯾﻒ ﻗﺒﻠﯽ ﻗﺮار ﻣﯽ ﮔﯿﺮد .ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد ﻣﯽ ﮔﺮدد از روش ﯾﮑﯽ در ﻣﯿﺎن اﺳﺘﻔﺎده ﮔﺮدد زﯾﺮا اﺣﺘﻤﺎل ﺑﺮﺧﻮرد ﻧﻤﺎز ﮔﺰار در ردﯾﻒ ﺑﻌﺪي ﺑﺎ ﻧﻤﺎزﮔﺰار ردﯾﻒ ﻗﺒﻠﯽ ﺑﺮاﺑﺮ ﺻﻔﺮ اﺳﺖ وﻟﯽ در روش ﻣﻮازي اﻣﮑﺎن ﺑﺮﺧﻮرد ﻧﻤﺎزﮔﺰاران در ﺻﻔﻮف ﻧﻤﺎز ﺑﺴﯿﺎر زﯾﺎد ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ .

ﻋﻮاﻣﻠﯽ ﮐﻪ در ﺣﯿﻦ ﻧﺼﺐ ﻓﺮش ﺳﺠﺎده اي ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ اﻧﻬﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺷﻮد:


اﻟﻒ : ﺑﺮش دﻗﯿﻖ دور ﺳﺘﻮن ﻫﺎي ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ ﯾﺎ ﻣﺴﺠﺪ و ﭼﺮﺧﺎﻧﺪن ﺳﺠﺎده ﻧﻤﺎز ﺑﻪ دور ﺳﺘﻮن ﺑﺎ زاوﯾﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ
ب : ﺑﺮش ﮐﻨﺎره ﻫﺎ و ﺣﺎﺷﯿﻪ دﯾﻮارﻫﺎ ﺑﺪون ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ اﻧﺤﺮاف و اﺿﺎﻓﯽ ﮔﺬاﺷﺘﻦ ﻓﺮش ﺳﺠﺎده ﺑﺮ روي ﻟﺒﻪ دﯾﻮار
ج : دور دوزي و زﯾﮕﺰاگ ﺳﺠﺎده ﻓﺮش ﻫﺎي ﺑﺮش ﺧﻮرده ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﺳﺘﺤﮑﺎم ﻻزم و زﯾﺒﺎﯾﯽ
ﻻزم اﺳﺖ ﮐﻪ ﻗﺒﻞ از ﻣﻔﺮوش ﮐﺮدن ﻣﺴﺠﺪ، ﻧﺼﺎب ﺟﻬﺖ ﻗﺒﻠﻪ را ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻗﺒﻠﻪ ﻧﻤﺎ، ﺑﻪ ﺻﻮرت دﻗﯿﻖ ﻣﺸﺨﺺ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ .در اﻧﺠﺎم اﯾﻦ ﮐﺎر ﺑﺎﯾﺪ دﻗﺖ ﻻزم ﻣﺒﺬول داﺷﺘﻪ ﺷﻮد، ﭼﺮا ﮐﻪ در ﺻﻮرت اﺷﮑﺎل در ﺗﻌﯿﯿﻦ دﻗﯿﻖ ﻗﺒﻠﻪ در ﻫﻨﮕﺎم ﻧﺼﺐ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ در ﻃﻮل رول ﻫﺎ ﮐﻮﺗﺎه ﺷﻮد و ﯾﺎ ﺿﺎﯾﻌﺎت ﻧﺎﺷﯽ از ﻧﺼﺐ اﻓﺰاﯾﺶ ﯾﺎﺑﺪ.

برای اگاهی از شرایط ما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید :

۰۹۱۳۳۳۲۴۲۴۵
۰۹۱۳۲۶۳۴۲۴۵
۰۳۱۵۴۷۰۲۵۵۵
جناب آقای مسجدی

ادرس : آران و بیدگل- شهرک سلیمان صباحی- انتهای بلوار اصلی(بلوار۱ )

 
سفارش تلفنی

شما جهت سفارش تلفنی و اطلاع از موجودی ها می توانید با شماره 09132634245 تماس حاصل فرمایید

محصولاتی که ممکن است به آنها هم علاقه مند باشید:

کد QR

مقایسه 0