فرش چهل تکه ی کلاریس

فرش چهل تکه ی کلاریس

ویژگی های فرش چهل تکه ی کلاریس:

برای تولید فرش های چهل تکه ی کلاریس فرش های دستباف را از سراسر ایران جمع اوری میکنند و در قالی شویی های مخصوص شست و شو داده میشود.

پس از این که مراحل شست و شو تکمیل گشت فرش ها وارد فاز رنگ رزی میشود.و در مدت معینی در مواد طبیعی رنگی و با ترکیبات مخصوص قرار میگیرند.

سپس نمونه ها در قالب های مشخص برش داده میشود و آماده برای ترکیب با دیگر تکه ها میشود.

یکی دیگر از مزایای فرش های چهل تکه این است که تمام تکه های آن به صورت دستباف بافته میشود.و حتی فرایند های دیگر آن نیز به صورت دستباف انجام میگیرد .و هیچ گونه ماشینی در مراحل بافت فرش های چهل تکه ی کلاریس وجود ندارد.

و همچنین تمام سازندگان در تلاش اند که از هیچ گونه مواد شیمایی ای در ساخت فرش های چهل تکه ی کلاریس وجود نداشته باشد.

و فرش های چهل تکه بیشتر در بازار اروپایی ها طرفتار داشته است و آن ها نیز بیشتر از فرش های چهل تکه خریداری میکنند.

در سال های اخیر به دلیل استقبال زیاد خریداران از فرش های چهل تکه ی کلاریس بافندگان فرش ماشینی قدمی محکم در تولید فرش های چهل تکه برداشتند.

و طراحان فرش همان ترکیب کلاژ دستباف را به شکل نقشه های ماشینی در اوردند و در دستگاه های بافت ماشینی این فرش های زیبا بافت میگردد.

در ترکیب ساخت این نوع بافته جنس نخ پلی پروپلین هت ست شده میباشد که شانه و تراکم پایین بافته میشود.و البته هرچه تراکم فرش پایین تر باشد دارای ظرافت بیشتری نیز خواهد بود.و دارای ظرافت بیشتری خواهد بود و بسیار طرح فرش زیبا تر نشان داده خواهد شد.

از مواردی که درباره ی فرش های چهل تکه میتوان به آن ها اشاره کرد این است که دست بافنده در بافت فرش چهل تکه ی ماشینی بسیار باز تر از فرش چهل تکه ی دستباف بوده است و به همین دلیل میتواند این نوع فرش ها را در طرح و رنگ های مختلف را کنار یک دیگر قرار دهد و یک فرش چهل تکه ی زیبا را تحویل شما بدهد

از همین رو طراح وقت و هزینه ی کمتری را صرف طراحی فرش های چهل تکه ی کلاریس میکنند.

که این باعث میگردد که نوع ماشینی فرش های چهل تکه قیمت بسیار کمتری نسبت به فرش های دستباف چهل تکه داشته باشد و با فرش های ماشینی تفاوت چندان زیادی نداشته باشد.

عوامل موثر برقیمت فرش چهل تکه ی کلاریس:

_شانه و تراکم

_جنس نخ فرش چهل تکه ی کلاریس

_دستگاه بافنده ی فرش چهل تکه ی کلاریس

_مواردی که برای بهم پیوستن تکه های فرش چهل تکه ی کلاریس استفاده شده است مثل جنس ،نوع چسب ،تکه ای که پشت محصول جهت پوشاندن محصول از آن استفاده میگردد تکه دوزی به کار رفته شده است.

_بهینه عمل کردن اداره یا شرکت :چنانچه نیرو ها به صورت درستی مدیریت نشوند هزینه شرکت و اداره بالاتر میرود .که هزینه ی روی تعداد معینی محصول سرشکن میشود و بالا میرود و در نهایت قیمت محصول بسیار بالا میرود.

_سایز

کیفیت و قیمت فرش چهل تکه ی کلاریس:

الیاف اکرولیک را میتوان جزو یکی از مرغوب ترین الیاف مصنوعی نام برد که در صنعت فرش بافی از آن استفاده میگردد.

بنابراین درباره ی کیفیت فرش های چهل تکه حرفی باقی نمیاند.

چراکه الیاف مورد استفاده در بافت فرش های چهل تکه ی کلاریس از نوع بهترین و با کیفیت ترین الیاف مورد استفاده قرار میگیرد که در بافت آنها دارای کیفیت بسیار بالا هستند و با توجه به کیفیت و جنس این نوع فرش ها رنج قیمتی این فرش ها مورد استفاده قرار میگیرد.

جنس و ابعاد و مشخصات فرش چهل تکه ی کلاریس :

در بافت فرش های چهل تکه ی کلاریس از الیاف با کیفیت و اکرولیک هت ست شده استفاده میگردد.

و ویژگی های این نوع الیاف میتوان به عدم پرز دهی ثبات رنگ و.... اشاره نمود.

همچنین فرش های چهل تکه را میتوان به صورت 1500 شانه با تراکم 4500به بافت رساند.

برای ساخت یک تکه فرش به ترتیب زیر عمل میکنند:

_ابتدا فرش های کهنه و دست باف در سراسر کشور را جمع اوری میکنند

ابتدا فرش های گوناگونی از سراسر کشور جمع اوری میشود این کار ممکن است زمان زیادی را ببرد چرا که سعی بر این است کگه تنوع رنگ و نقشه در حالت کلی تنوع منطقه بافت فرش ها متفاوت باشند تا کار نفیس تر باشد.

_در مرحله ی دوم لازم است که تکه های قابل استفاده در این فرش ها به خوبی در قالی شویی شست و شو شوند.و از انجایی که نباید رنگ فرش های دست باف تغییر کند و درهم نخورد نیاز به رعایت برخی از الزامات و ملاحضات می باشد.

از همین رو استفاده از نوع مداد و شست و شو بسیار اهمیت زیادی دارد.

_در مرحله ی سوم :با در نظر گرفتن این مورد که فرش های جمع اوری شده شما دارای رنگ های متفاوت و قدمت متفاوت تری هستند به این مرحله رنگرزی جهتبرطرف کردن و جبران اسیب دیدگی و رنگ رفتگی احتمالی فرش ها و تکه های گرد اوری شده برای مدت زمان مشخصی در داخل مواد طبیعی گذاشته میشود و از ترکیبات ویژه ای روی آن ها استفاده میگردد تا رنگ فرش هابه حالت ویژه و فوق العاده ای بازگردد.

_در مرحله ی چهارم فرش های برش خورده و با سلیقه و مهارت خاص کارشناسان و طراحان خبره جهت خلق یک یک اثر هنری خاص در یک قاب کنار یکدیگر قرار بگیرد و این کار مهارت و دقت بالایی میخواهد و قطعا کار هر کسی نیست.

در این مرحله تکه های فرش تتوسط افراد ماهر و کاربلند ازهم برش خورده و کنار یک دیگر دوخته میشود و این چهار مرحله باعث میشودکه تکه های فرش در زمان شست و شو و جا به جایی از یک دیگر جدا نشود.

چیدن تکه های فرش های قدیمی و سنتی و مدرن نیاز به دقت و وسواس بسیار بالایی دارد تا بتوان طرح و رنگ های مختلف با نقشه های مختلف را کنار یک دیگر قرار داد و یک طرح جذاب و دلنشین و زیبا خلق کرد . چیدن تکه های این فرش مانند چیدن تکه های پازل کنار یک دیگر میباشد.

 

برای تماس با مدیریت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

03154702555

09132634245

09133324245

ارسال شده 1399-11-27 مقالات فرش ماشینی 0 286

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0