فرش500شانه گردویی

فرش500شانه گردویی

کاشان شهر فرش ماشینی دنیا شناخته شده است و انواع فرش های ماشینی با طرح و رنگ های مختلف تولید و به فروش میرساند و انواع فرش 500 شانه گردویی طرح های مختلف تولید میکند و بخاطر تنوع رنگ رنگ ماندگاری فرش های کاشان طرفتاران زیادی را به خود جلب کرده است .


فرش 500 شانه


فرش 500 شانه از جمله فرش هایی پر قدمت در تاریخ فرش ماشینی ایران به شمار می رود در ابتدا قبل از وروده تکنولوژی مدرن و روز مدرن و به دلیل اینکه مردم به شکل کاملا سنتی زندگی می کردند، فرش هایی که اکثرا حاصل دست خودشون و بعضاً دیگران بود مورد استفاده قرار می دادند. این نوع فرش که به اصطلاح دستبافت بودند مشکلاتی ازجمله اینکه بافنده این گونه فرش ها باید زمان تقریبا بسیار طولانی را می گذراند تا فرش مورد نظر خود را بافت کند، قیمت بالای این دسته از فرش ها و غیره را دارا بودند. به مرور زمان و ورود تکنولوژی و دستگاه پیشرفته، متفکران و اندیشمندان صنعت نساجی به فکر بافت نوع دیگری از فرش افتادند که هم کار انسان را کم کند یا به صورت دیگر توسط دستگاه های فرش بافی بافت شود و هم مدت زمان بافت فرش را کاهش دهند و به این ترتیب فرشی با نام فرش ماشینی روانه بازار فرش شد.به مرور زمان و ورود تکنولوژی و دستگاه پیشرفته، متفکران و اندیشمندان صنعت نساجی به فکر بافت نوع دیگری از فرش افتادند که هم کار انسان را کم کند یا به صورت دیگر توسط دستگاه های فرش بافی بافت شود و هم مدت زمان بافت فرش را کاهش دهند و به این ترتیب فرشی با نام فرش ماشینی روانه بازار فرش شد.


ویژگی فرش 500شانه گردویی :


ضخامت: هرچه شانه و تراکم فرش ها بالاتر می رود، ضخامت فرش به دلیل تعداد گره های بالایی که می خورد کم تر می شود. بنابراین فرش ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۰۰۰ در حال حاضر ضخیم ترین فرش ماشینی می باشد و کسانی که می خواهند فرش را در زیر پای خود احساس کنند و به اصطلاح فرش گوشتی بخرند، باید فرش ۵۰۰ شانه را انتخاب کنند.


قیمت فرش 500شانه گرویی:


این دسته از فرش یعنی فرش ۵۰۰ شانه در دسته فرش های ارزان قیمت قرار داردند ، زیرا هرچه شانه و تراکم فرش های ماشینی بالا می رود از نخ های ظریف تری برای بافت استفاده میشود که باعث گرونتر شدن قیمت نخ و همراه ان فرش گرانتر میشود بنابراین اشخاصی که وضعیت خیلی خوب ندارند، می توانند فرش ۵۰۰ شانه را انتخاب کنند که نسبت به قیمت خود کارایی خوبی دارد.

.


فرش گردویی سرد است یا گرم:


شاید برای شما پیش بیاید که وارد اتاقی بشوید که به شما حس زیبایی خاصی به شما بدهد یکی از رنگ های لاکچری و گرم همان رنگ گردویی است.
زمانی که در دکوراسیون خانه از این مدل فرش ها استفاده میکنید فضای خانه بسیار گرم تر به نظر میرسد.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد اتاقی شوید و رنگی را ببینید که احساسات خاصی مثل لاکچری بودن، مهربانی، لطافت و.. به شما دست دهد. یکی از رنگ های لاکچری و همچنین گرم، قهوه ای یا گردویی است.
زمانی که در دکوراسیون خانه از این رنگ فرش استفاده می کنید، فضای خانه گرم تر به نظر می رسد. پس به یاد داشته باشید زمانی در دکوراسیون از رنگ قهوه ای و گردویی استفاده کنید که حتما در کنار آن رنگ های سرد مثل آبی، سبز، بنفش و... داشته باشید.


در طولانی مدت خسته کننده است:


فرش های گردویی پس از مدتی به رنگی تبدیل میشوند که شما را خسته میکنند و شمارا به سمت تغییر رنگ فرش های خود میکشانند.
فرش گردویی شلوغ خوب است یا خیر :
امروزه تولید کنندگان فرش، برای تنوع و فروش بیشتر از نقشه هایی با ظرافت و شلوغی بیشتر استفاده می کنند و این امر موجب شده است تا کسانی که با چیدمان آشنایی ندارند، با خرید این فرش ها پس از مدتی دچار تپش قلب و ناراحتی هایی از این دست می شوند.
برای اینکه این مشکلات کمتر شود باید فرش های شلوغ با ابعاد کوچک تر از فضای خانه انتخاب شوند تا از هر طرف فضای خالی داشته و از ریتم تند و شلوغی فرش کاسته شود و در نهایت ظرافت فرش، بیشتر به چشم آید.
فرش های گردویی شلوغ برای دکوراسیون هایی با متراژ بالا مناسب هستند.


ویژگی فرش های ماشینی 500 شانه و فرش های پانصد شانه ابریشم گونه :


فرش ابریشم ضد حساسیت
فرش ابریشم بدون پرز
فرش ابریشم قابل شستشو
فرش ابریشم با مقاومت بالا
فرش ابریشم با کیفیت
فرش ابریشم با الیاف با کیفیت


مشخصات ظاهری فرش 500 شانه ابرشیم گونه


فرش ماشینی 500 شانه ابریشم نما دارای تراکم عرضی 700 و تراکم طولی 2100 دوبل می باشد و در بافت آنها از الیاف کریستال ورژن ابریشم نما بدون پرزدهی فرش به عنوان نخ خاب و از پنبه به عنوان نخ تار و پود استفاده می شود.
فرش ماشینی 500 شانه ابریشم گونه 8 رنگ کاشان در 8 رنگ اصلی و استاندارد و واقعی بافته می شود و برای بافت این فرش از دستگاه ASR استفاده می شود که مخصوص بافت فرش ابریشم می باشد.
فرش پانصد شانه ابریشم گونه در حال حاضر در سایز های فرش شش متری ، فرش نه متری ، فرش دوازده متری بافته می شود و در رنگ های فرش ابریشم گونه کرم ، فرش ابریشم گونه آبی فیروزه ای ، فرش ابریشم گونه گردویی ، فرش ابریشم گونه سرمه ای و غیره یافت می شود.


شانه و تراکم فرش:


شانه فرش یعنی تعداد گره های بافت زده شده در عرض یک متر از فرش
تراکم فرش یعنی تعداد گره های بافت زده شده در طول یک متر از فرش
شانه های فرش از 500 تا 1500 شانه دارند و با افزایش شانه نقشه فرش ریز بافت تر و دستباف گونه تر می شوند.
لذا در فرش ماشینی 500 شانه انتظار یک طرح ریز بافت نداشته باشید.
طیف تراکم فرش ماشینی بین 1500 تا 3000 است.
تراکم فرش ماشینی مطابق با شانه فرش بالا می رود و لذا در فرش 500 شانه تراکم حدودی بین 1500 تا 2000 خواهد بود.
لذا با تراکم کم فرش 500 شانه ضخامت و وزن بیشتری از فرش را شاهد خواهیم بود.
آنچه که در شانه و تراکم فرش مهم است پیاده سازی دقیق شانه و تراکم است نه بالا رفتن عدد شانه و تراکم در حالی که ندانیم شانه و تراکم دقیقا پیاده سازی شده است و یا خیر؟


جهت تشخیص فرش 500 شانه با تراکم 2000 به شیوه زیر پیش می رویم:


ابتدا اینکه شانه 500 یعنی در صد متر از عرض فرش 500 گره است.
شما کافیست ده سانت از عرض فرش را جدا کنید ، در این ده سانت 50 گره داشته باشید.
همچنین تراکم 2000 یعنی 2000 گره در صد سانت از قد فرش وجود دارد.
بنابراین با جدا کردن ده سانت طولی فرش باید 200 گره داشته باشیم.
جهت بهتر شمردن گره ها ، گره ها را از پشت فرش شروع به شمردن کنید.
مسلما با افزایش شانه و تراکم قیمت فرش ماشینی نیز افزایش خواهد داشت
.

برای تماس با مدیریت با شماره های زیر تماس بگیرید:

09132634245

09133324245

03154702555

ارسال شده 1399-10-22 مقالات فرش ماشینی 0 10

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0