فرش راه پله متری چن ؟

فرش راه پله متری چن ؟راه پله ها از جمله قسمت هایی در خانه ها می باشند که پاخور بسیار زیادی دارند از طرف دیگر در بسیاری از خانه ها در تیررس دید افراد می باشند به همین دلیل زیر انداز و فرشی که برای مفروش کردن آن استفاده می شود بسیار مهم است . اما همواره در خرید فرش های خانه عاملی که بسیار اهمیت داشته است قیمت آن است طوری که مردم بیشتر ترجیح می دهند برای دکوراسیون منزل و اتاق پذیرایی خود از فرش های گران قیمت استفاده کنند و برای مفروش کردن راه پله ها به دنبال فرش های ارزان قیمت هستند که هم توانایی تحمل پاخور بالای آن قسمت از خانه و کاشانه را داشته باشد و از طرف دیگر دیر به دیر قابل شست و شو باشد و چرک آن چنان خود نمایی نکند با این توضیحات به نظر شما بهترین فرش برای راه پله ها کدام است ؟ و قیمت فرش راه پله متری چند است ؟

در این نوشته گروه تحلیلی قالی سلیمان کاشان , قصد بررسی بهترین انتخاب برای راه پله ها را دارد .با ما همراه باشید .فرش بخریم یا گلیم فرش ؟


فرش های ماشینی زیر انداز های پرزداری هستند که اگر بخواهیم برای راهرو ها از آن ها استفاده کنیم باید حداقل کیفیت های 500 شانه و 700 شانه از ان ها را تهیه کنیم . نکته ی مهمی که در مورد خرید فرش های پرزدار وجود دارد این است که حتما باید آن ها را به صورت صد در صد اکرولیک خریداری کنیم . فرش های صد در صد اکرولیک هیت ست شده پرزدهی ندارند و علاوه بر این ماندگاری بالایی نیز دارند. اما شست  و شوی فوری این فرش ها کمی سخت بوده و زمان بری زیادی در خشک شدن این فرش های ماشینی وجود دارد .
در مقابل فرش های ماشینی که برای راه پله ها استفاده می شوند گلیم فرش ها قرار دارند , گلیم فرش ها در میان تولید کنندگان فرش ماشینی به گلیم مشهورند و فرش های بدون پرز و سبک وزنی هستند که جابجایی آن ها بسیار آسان است علاوه بر این شست و شوی این گونه فرش ها نیز اسان بوده و سریع خشک می شوند.عوامل موثر در قیمت فرش های راه پله ای  :


همان گونه که گفتیم هم فرش های ماشینی و هم گلیم فرش ها می توانند به عنوان فرش های راه پله ای استفاده شوند عوامل متنوعی می تواند روی قیمت هر کدام از فرش های راه رویی و راه پله ای اثر داشته باشند
اما مهم ترین این عوامل عبارتند از :
1)    شانه فرش ها
2)    تراکم فرش ها
3)    جنس پود فرش ها
4)    جنس الیاف و نخ های کاربردی در فرش ها
هر کدام از این عوامل را به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم .


شانه فرش های راه پله ای :


شانه به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر از عرض انواع فرش های ماشینی دیده می شود اما شانه ی گلیم فرش ها معمولا پایین بوده و در حدود 320 می باشد اما شانه فرش های ماشینی که برای راه پله استفاده می شود چیزی حدود 500 و 700  می باشد. هر چه شانه فرش ها بالاتر رود قیمت فرش ها نیز بیشتر می گردد . گاهی برای راه رو ها از فرش های 440 شانه نیز استفاده می شود . در هر صورت قیمت گلیم فرش های راهرویی از فرش های ماشینی پایین تر است.تراکم :


تراکم به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر از طول فرش های ماشینی وجود دارد . در این مورد نیز تراکم گلیم فرش ها معمولا از فرش های ماشینی کمتر است . هر چه تراکم فرش های ماشینی و گلیم فرش ها کمتر باشد قیمت آن ها نیز کمتر می شود. تراکم گلیم فرش ها در هر متر چیزی حدود 300 تا 360 می باشد . اما تراکم فرش های ماشینی همواره از 400 بالاتر است .جنس نخ فرش های راه پله ای :


فرش های راه پله ای می توانند الیاف متنوعی داشته باشند مثلا گلیم فرش ها معمولا از الیاف پلی استر تهیه می شوند که خود الیاف پلی استر در ایران و در کاشان تهیه و تولید می شوند و به الیاف ایرانی معروف اند. این الیاف قیمت پایینی دارند اما الیاف فرش های ماشینی معمولا اکرولیک بوده که الیاف اصلی آن ها از کشورهای المان و تایوان به ایران اورده شده و بعد از آن ریسیده شده و به نخ تبدیل می شوند. الیاف اکرولیک معمولا دوام و ماندگاری بالایی دارند به همین دلیل قیمت بیشتری هم دارند.

اما مهم ترین دلیلی که قیمت فرش های ماشینی از گلیم فرش ها بیشتر است این است که گلیم فرش ها پرز ندارند و میزان الیاف مصرفی آن ها کم است به همین دلیل وزن هر متر مربع از فرش های آن ها نیز پایین است  . پس قیمت آن ها معمولا پایین تر از دیگر فرش های ماشینی می شود.فرش راه پله متری چند ؟


به نظر شما هر متر مربع از فرش های مختلف راه پله ای چه قیمت است
قیمت گلیم فرش ها معمولا از متری 60 هزار تومان شروع می شود  و هر چه تراکم  و شانه گلیم فرش ها افزوده شود قیمت هر متر از آن نیز بیشتر می شود این در حالی است که قیمت فرش های ماشینی در کیفیت 440 شانه با الیاف اکرولیک حداقل از 130 هزار تومان در هر متر مربع شروع شده  و هر چه کیفیت و شانه و تراکم و نمره نخ فرش های ماشینی بیشتر شود قیمت فرش های ماشینی بیشتر می شود .
ارسال شده 1399-03-10 مقالات فرش ماشینی 0 371

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0