قیمت فرش مسجدی

قیمت فرش مسجدی

قیمت فرش مسجدی یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در خرید فرش سجاده ای مسجدی می باشد . زیرا که بسیاری از مساجد از روی قیمت فرش ها هست که نسبت به خرید کیفیت سجاده تصمیم میگیرند زیرا که بودجه مساجد معمولا مشخص و محدود است . اما در قیمت فرش مسجد عوامل مختلفی تاثیر گذار است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1)    شانه فرش سجاده ای مسجد
2)    تراکم فرش سجاده ای
3)    جنس نخ و الیاف فرش سجاده ای
4)    جنس پود فرش سجاده مسجد
اما این که هر کدام از عوامل چقدر روی کیفیت فرش های سجاده ای تاثیر دارند و چقدر قیمت سجاده ها را تغییر می دهند سوالی است که در این نوشته به آن پاسخ داده می شود.شانه فرش سجاده ای :


شانه همان گونه که می دانید به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر از عرض فرش سجاده ای مشاهده می شود هر چه تعداد گره های فرش سجاده ای بیشتر باشد , کیفیت سجاده فرش بهتر خواهد بود . شانه های فرش های سجاده ای معمولا به شرح زیر است .
1)    فرش سجاده ای 440 شانه
2)    فرش سجاده ای 500 شانه
3)    فرش سجاده ای 700 شانه
4)    فرش سجاده ای طرح 700 شانه (500 شانه تکسیما )
5)    فرش سجاده ای 1000 شانه
درست است که فرش های ماشینی در شانه های بالاتری نیز تولید می شوند اما سجاده فرش ها معمولا در همین شانه ها تولید می شوند زیرا که هر چه شانه فرش سجاده ای بالاتر رود ارتفاع خاب سجاده فرش نیز کمتر می شود و قیمت سجاده فرش بالاتر می رود اما هیات امنای مساجد معمولا به خرید فرش هایی برای مسجد اعتقاد دارند که توپر بوده و ارتفاع خاب داشته باشند.
به همین دلیل حتی می توان گفت سجاده فرش های 500 شانه از سجاده فرش های 700 شانه نیز پرفروش تر است.


تراکم فرش سجاده ای :


تراکم به تعداد گره هایی گفته می شود که در راستای طول فرش سجاده ای مشاهده می شود . تراکم فرش های سجاده ای معمولا در شانه های مشخص متفاوت است اما هر چه شانه فرش سجاده ای ثابت باشد و تراکم فرش مسجد بالاتر برود قیمت فرش مسجدی نیز بیشتر خواهد شد . اما به نظر شما فرش های سجاده ای با چه تراکم هایی بافته می شوند  ؟

تراکم فرش های سجاده ای 700 شانه :
از جمله بهترین کیفیت از انواع فرش های سجاده ای , سجاده فرش های 700 شانه می باشند , فرش های سجاده ای 700 شانه می توانند با دستگاه های متفاوتی بافته شوند که هر کدام از ان دستگاه ها راندمان مشخصی دارند و می توانند سجاده فرش هایی با تراکم مشخص تولید کنند . از جمله معروف ترین و پر فروش ترین فرش های سجاده ای 700 شانه , سجاده فرش های تراکم 2550 هستند که بهترین کیفیت از ان ها با دستگاه های HCP بافته می شوند. به دستگاه های HCP واندویل نیز گفته می شود که محصول شرکت واندویل بلژیک است.
اما دیگر دستگاه معروفی که به بافت سجاده فرش های 700 شانه می پردازد دستگاه شونهر است که محصول شرکت شونهر المان است تراکم سجاده فرش های این دستگاه ها معمولا چیزی حدود 2250 است .
دیگر دستگاه معروفی که برای بافت سجاده فرش های 700 شانه وجود دارد دستگاه های تکسیما می باشند که تراکم بافت سجاده های ان ها چیزی حدود 2100 و یا 2400 می باشد.
لازم به ذکر است که بهترین تراکم برای سجاده فرش های 500 شانه معمولی نیز 1000 و 1200 است. که سجاده فرش های تراکم 1000 در میان دیگر سجاده ها معروف ترند.
اما اگر قصد خرید سجاده فرشی کیفیت مناسب دارید به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال خرید سجاده فرش های طرح 700 شانه تکسیما باشید که تراکم واقعی آن ها چیزی حدود 2100 است.جنس نخ فرش سجاده ای :


از دیگر عواملی که روی کیفیت فرش سجاده ای تاثیر گذار است , جنس نخ فرش سجاده ای است , سجاده فرش های ماشینی می توانند با الیاف مختلفی بافته شوند از جمله بهترین الیاف برای بافت سجاده فرش ماشینی , اکرولیک است . مهم ترین ویژگی الیاف اکرولیک شفاف بودن و نرم بودن فرش های آن ها می باشد علاوه بر این در برابر عواملی مانند تابش نور آفتاب و آبرفتگی در برابر شست و شو مقاوم می باشند. اما در برابر همه خوبی هایی که الیاف اکرولیک دارند یک عیب بزرگ نیز دارند و آن پرزدهی الیاف اکرولیک است. برای پرزدهی الیاف اکرولیک نیز چاره ای اندیشیده شده است که همان هیت ست کردن و یا بخاردهی الیاف فرش سجاده ای در زمان ریسندگی است که موجب مقاومت هر چه بیشتر الیاف و کاهش میزان پرزدهی می گردد.
از دیگر الیافی که برای بافت سجاده فرش های ماشینی استفاده می شوند می توان به پلی استر و پلی استر ورژن و همچنین BCF اشاره کرد. الیاف پلی استر و پلی استر ورژن در برابر پاخور زود کوبیده می شوند و از بین می روند وعمری در حدود 2 تا 4 سال نهایت دارند.
اما عامل دیگری که در جنس نخ های فرش های سجاده ای مطرح می شود نمره نخ فرش های سجاده ای است به طور مشخص هر چه شانه فرش های سجاده ای بالاتر برود نمره نخ استفاده شده در سجاده فرش ها نیز بالاتر می رود مثلا برای فرش های سجاده ای 700 شانه معمولا نخ ها و الیافی با نمره نخ 18 و 21 استفاده می کنند که فرش هایی که نمره نخ آن ها 21 باشد ریزبافت تر می باشند . هر چه نمره نخ سجاده فرش ها نیز بیشتر شود قیمت فرش سجاده ای بالاتر خواهد رفت .جنس پود فرش سجاده ای :


یکی دیگر از مهم ترین عواملی که در قیمت فرش های مسجدی اثر گذارند جنس پود فرش های سجاده ای می باشند جنس پود سجاده فرش ها معمولا از پنبه و جوت است . اما هر چه میزان پنبه موجود در پود فرش ماشینی بهتر شود کیفیت سجاده فرش نیز بهتر می شود . زیرا که سجاده فرش ها منعطف تر شده و کیفیت بهتری پیدا می کنند . فرش های سجاده ای که با پود پنبه بافته شده است در برابر شست و شو دیرتر از هم گسیخته می شود و معمولا طول عمر بیشتری دارد . اما امروزه بیشتر سجاده فرش های 500 شانه پود جوت دارند.قیمت سجاده فرش های مسجد :


قیمت فرش های سجاده ای مسجد همان گونه که گفته شد با توجه به مشخصات بالا مشخص می گردد. اما اگر بخواهیم حدودی قیمت انواع فرش های سجاده ای را بدانیم می توانیم بگوییم که
معمولا سجاده فرش های 700 شانه اکرولیک قیمتی در حدود از هر متر مربع از 200 تا 240 هزار تومان دارندکه هر چه تراکم و جنس پود سجاده فرش بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت
سجاده فرش های 700 شانه پلی استر معمولا قیمتی در حدود 150 تا 190 هزار تومان دارند که این قیمت نیز بستگی به تراکم سجاده فرش دارد بیشتر سجاده فرش های پلی استر با پود جوت بافته می شوند.
سجاده فرش های 500 شانه اکرولیک قیمتی در حدود 150 تا 200  هزار تومان دارند که این قیمت نیز وابسته به تراکم و نوع دستگاهی است که سجاده فرش با ان بافته شده است.
سجاده فرش های 500 شانه پلی استر و پلی استر ورژن نیز قیمتی در حدود 120 تا 150 هزار تومان دارند .ادرس شرکت :

اصفهان , آران و بیدگل شهرک صنعتی سلیمان صباحی بلوار کارگر اصلی بعد از فرعی 5 اولین نمایشگاه

شماره تماس :

09132634245

03154702551

ارسال شده 1399-02-27 مقالات فرش ماشینی 0 349

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0