فرش 700 شانه ارزان قیمت

فرش 700 شانه ارزان قیمت

برخی از فرش های ماشینی 700 شانه نسبت به دیگر فرش های ماشینی 700 شانه ارزان قیمت تر هستند , به نظر شما کدامیک از فرش های ماشینی کاشان ارزان قیمت تر هستند ؟ چرا قیمت برخی از فرش های ماشینی 700 شانه کمتر از دیگر فرش ها می باشد . در این نوشته گروه تحلیلی فرش سلیمان صباحی به بررسی عوامل موثر در قیمت فرش های ماشینی 700 شانه می پردازد .فرش ماشینی 700 شانه :


یکی از پر فروش ترین انواع فرش های ماشینی امروزه , فرش های ماشینی 700 شانه هستند زیرا که قیمت فرش های ماشینی 700 شانه نسبت به دیگر فرش هایی که در کیفیت بالاتر قرار دارد پایین تر است و اگر فرش های ماشینی در کیفیت خوب بافته شوند عمر و دوام و ماندگاری بالایی همچون فرش های 1000 و 1200 شانه دارند .فرش های ماشینی 700 شانه تنوع طرح و زیبایی به مانند فرش های کیفیت بالاتر دارند .اما مشخصات بافتی فرش های ماشینی 700 شانه کمی با فرش های ماشینی دیگر متفاوت است .


مشخصات بافتی فرش 700 شانه ارزان قیمت :


فرش های ماشینی 700 شانه زمانی ارزان تر می شوند که در مشخصات بافتی آن ها کمی کم گزاشته شود. یا از مواد اولیه و متریال کیفیت پایین تر در موارد استفاده شود یا اینکه باید فرش ها به صورت درجه بافته شده باشند .که هر کدام از این موارد به صورت کامل شرح داده می شود.
خصوصیاتی که از نظر کیفی باعث پایین تر امدن قیمت فرش های ماشینی می شود عبارتند از :
1)    واقعی نبودن شانه فرش ماشینی
2)    تراکم پایین فرش های ماشینی
3)    جنس نخ و الیاف فرش های ماشینی ایرانی
4)    استفاده صد در صدی از پود جوت در فرش ماشینی


واقعی نبودن شانه فرش ماشینی به چه معناست ؟


امروزه برای تولید برخی از فرش های ماشینی 700 شانه از دستگاه های واقعی 700 شانه استفاده نمی کنند در واقع از دستگاه هایی استفاده می کنند که تبدیلی از 500 شانه به 700 شانه هستند به این دستگاه ها , دستگاه های تبدیلی 700 شانه گفته می شود . لازم به ذکر است که همواره شانه واقعی این دستگاه ها روی 620 تا 680 قرار می گیرد و  هیچ گاه شانه واقعی 700 نمی تواند درون دستگاه های تبدیلی ایجاد شود. در این صورت قیمت فرش های ماشینی 700 شانه می تواند دستخوش تغییرات دستگاه بافتی کمی ارزان تر بایستد . زیرا که فرش های تولیدی این دستگاه ها نیز نمی توانند کیفیت و برتری فرش های تولیدی از دستگاه های 700 شانه شونهر و واندویل را داشته باشند .پایین بودن تراکم فرش ماشینی به چه معناست  ؟


تراکم فرش های ماشینی 700 شانه باید حدود 2550 به صورت واقعی و مشخص باشد اما برخی از دستگاه های بافت 700 شانه تراکم کمتری دارند , اگر تراکم فرش های ماشینی 700 شانه تا 2100 بیاید مشکلی ندارد اما برخی تولیدکنندگان, تراکم فرش های ماشینی 700 شانه را تا چیزی حدود 1800 پایین می اورند که این امر موجب کمتر شدن گره های فرش ماشینی شده  و در این صورت کیفیت فرش های ماشینی کمتر می شود .
در صورت کم شدن تراکم فرش های ماشینی مشخصا میزان الیاف مورد نیاز فرش کمتر شده و قیمت فرش ماشینی کمتر می شود.جنس مواد اولیه موجود در فرش های ماشینی :


معمولا در فرش های ماشینی کیفیت بالا از الیاف صد در صد اکرولیک استفاده می شود. بهترین الیاف اکرولیک نیز الیافی هستند که کاملا هیت ست شده باشند است .اما در فرش های ماشینی که قیمت پایین تری دارند از الیاف پلی استر و یا پلی استر ورژن استفاده می شود و یا اینکه تمامی نخ های فرش ماشینی کاملا اکرولیک نیستند و برخی الیاف که درصد استفاده کمتری در فرش ماشینی داشته باشند به صورت پلی استر استفاده می شوند . در این صورت مشخصا قیمت فرش های ماشینی کم می شود . بسیاری از تولیدکنندگان فرش های ماشینی زمانی که برخی الیاف خود را پلی استر بکار می برند اصلا اعلام نمی کنند .


استفاده از الیاف جوت در فرش ماشینی :


بهترین پود برای فرش های ماشینی استفاده از پنبه می باشد اما برخی از تولیدکنندگان برای پایین تر اوردن قیمت فرش های ماشینی خود از پود جوت در فرش های ماشینی استفاده می کنند. قیمت پود جوت پایین تر از پنبه است و فرش های بافته شده از ان در مقابل شست و شو دوام و ماندگاری لازم را ندارند به همین دلیل قیمت فرش های ماشینی 700 شانه که با پود جوت بافته شده باشند ارزان تر است .
اما این که هر کدام از این عوامل چقدر روی قیمت فرش های ماشینی اثر گذار است چنان مقدار مشخصی ندارد به طوری که گاها تولید کننده ها تنها از پود جوت استفاده می کنند و هیچ اختلاف قیمتی با قیمت فرش های بافته شده با پود پنبه روی فرش های ماشینی خود قرار نمی دهند .
اما بیشترین تفاوتی که در قیمت فرش های ماشینی به وجود می آید عمدتا در استفاده از الیاف کم کیفیتی مانند پلی استر است که اختلاف قیمتی حدود 20 درصدی در قیمت فرش های ماشینی 700 شانه به وجود می اورد پس اگر به دنبال خرید فرش 700 شانه ارزان قیمت بدون مشکل بافتی هستید بهتر است فرش های پلی استر را خریداری کنید .


فرش درجه :


این ها برخی از مشخصاتی بود که با به کار بردن آن ها در فرش های ماشینی معمولا قیمت انواع فرش های ماشینی کمتر می شود اما راه های دیگری نیز برای پایین آوردن قیمت انواع فرش های ماشینی وجود دارد که از جمله آن می توان به مشکلات بافتی که در زمان آهار برای فرش های ماشینی بوجود می آید اشاره کرد .
معمولا فرش هایی که طی این فرایند ها به مشکل می خورند فرش های درجه نامیده می شوند فرش های درجه خود برای خود انواع مختلفی دارند . برخی فقط کمی خاب یکدست ندارند و یا دو رنگی در بافت دارند که به ترتیب فرش های درجه یک و نیم و درجه دو نامیده می شوند
برخی دیگر فرش هایی هستند که ممکن است سوختگی در بافت داشته باشند این فرش ها درجه سه و چهار نامیده می شوند. حتی ممکن است پارگی هایی نیز در بافت فرش های ماشینی وجود داشته باشد .اما این که قیمت فرش 700 شانه ارزان قیمت چقدر است با توجه به شرایط بازار و همچنین میزان مشکلی که فرش های درجه دارند مشخص می گردد . معمولا قیمت این فرش های ماشینی چیزی حدود 10 تا 20 درصد ارزان تر از فرش های کیفیت عالی می باشد .


ارسال شده 1399-02-16 مقالات فرش ماشینی 0 761

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0