نظرسنجی بهترین فرش ماشینی قالی سلیمان

نظرسنجی بهترین فرش ماشینی قالی سلیمان

اگر بخواهید در نظرسنجی بهترین فرش ماشینی شرکت کنید کدام کیفیت فرش های ماشینی را انتخاب می کنید ؟ و یا اینکه در این شرایط می خواهید از کدام شرکت های تولید کننده فرش های ماشینی , فرش خود را خریداری کنید ؟ آیا به دنبال خرید بهترین فرش های ماشینی از شرکت های برند فرش ماشینی می روید ؟ یا سعی می کنید فرش های خوب خود را از یک تولید کننده گمنام خریداری کنید ؟ آیا اصلا به خرید اینترنتی فرش ماشینی اعتقادی دارید ؟ یا به دنبال خرید حضوری انواع فرش های ماشینی در فروشگاه های بزرگی همچون آقای فرش و شهر فرش و سرای ایرانی هستید ؟


نظرسنجی بهترین فرش ماشینی  :


زمانی که از کلمه بهترین استفاده می کنیم منظور ما این است که با کیفیت خوبی از فرش های ماشینی روبرو شده ایم و یا اینکه از برندی داریم فرش های ماشینی را خریداری می کنیم که کاملا به خرید فرش ماشینی خود اطمینان داریم .اما بهترین فرش های ماشینی از نظر کیفیت کدام فرش های ماشینی هستند و در زمان خرید فرش های ماشینی باید به چه عواملی توجه کنیم ؟
کیفیت فرش های ماشینی از عوامل مختلفی نشات می گیرد که ازجمله آن می توان به :
1)    شانه و تراکم فرش ماشینی  
2)    جنس نخ و الیاف تولیدی فرش ماشینی
3)    جنس پود فرش های ماشینی
همین سه قسمت می تواند تمام الفبای فرش های ماشینی را دچار تغییر و تحولاتی قرار دهد طوری که اگر خریداران فرش ماشینی کاملا به این سه مورد اگاهی داشته باشند می توانند هم انتخاب خوبی داشته باشند هم کیفیت فرش های ماشینی خود را بهتر تشخیص دهند .شانه و تراکم فرش ماشینی :


شانه به تعداد گره هایی گفته می شود که در یک متر از عرض فرش های ماشینی وجود دارد هر چه تعداد گره ها بالاتر باشد فرش ریزبافت ترو دستبافت گونه تر خواهد شد . امروزه فرش های ماشینی با کیفیت های متفاوتی بافته می شود. از جمله مهم ترین شانه هایی که برای فرش های ماشینی وجود دارد , فرش های 700 , 1000 و 1200 شانه است اما آخرین نسل از فرش های ماشینی, فرش های ماشینی 1500 شانه هستند .
تراکم فرش های ماشینی کاملا وابسته به شانه فرش های ماشینی هستند طوری که به تعداد گره هایی گفته می شوند که در یک متر از طول فرش ماشینی دیده می شود. در هر شانه مشخص , تراکم های مشخصی وجود دارد اما هر چه تراکم فرش ماشینی در شانه مشخص بالاتر باشد , کیفیت فرش های ماشینی بهتر خواهد شد . به طور مثال برای فرش های ماشینی 1000 شانه تراکم 3000 وجود دارد .


جنس نخ و الیاف فرش ماشینی :


الیاف فرش های ماشینی می توانند متفاوت باشند , بهترین الیاف فرش های ماشینی سنتی همان الیاف اکرولیک هستند , الیاف اکرولیک ماندگاری بالاو پایداری خیلی خوبی دارند , اما پرزدهی بالایی نیز دارند , که برای پرزدهی بالای این فرش های ماشینی نیز معمولا از هیت ست کردن الیاف فرش های ماشینی استفاده می کنند الیاف فرش های ماشینی می توانند پلی استر و پلی استر ورژن استفاده می شود . الیاف پلی استر شفافیت ندارند اما براقیت بالایی دارند حتی اگر روی فرش های ماشینی پلی استر دست بکشیم , زبری خاصی روی آن ها احساس می کنیم . اما دیگر فرش های ماشینی فرش های bcf هستند که کیفیت پایینی دارند و بیشتر برای کارهای صادراتی استفاده می شود.جنس پود فرش های ماشینی :


فرش های ماشینی با پود های مختلفی بافته می شوند که بهترین ان پود پنبه است . اما امروزه پودهایی مانند جوت و فیلامنت نیز در بافت فرش ماشینی استفاده می شود . پود جوت موجب از هم گسیختگی سریع فرش های ماشینی می شود طوری که دوام فرش های ماشینی در برابر شست و شو برای فرش هایی که از جوت تهیه شده اند بسیار پایین است.نظرسنجی بهترین رنگ فرش ماشینی :


بهترین رنگ فرش های ماشینی از نظر خریداران مختلف فرش های ماشینی متفاوت است . قبل تر ها خریداران فرش های ماشینی بیشتر فرش های رنگ روناسی و سرمه ای و کرم , گردویی خریداری می کردند . اما امروزه فرش های ماشینی با رنگ های جیغ در میان مردم بیشتر فروش دارند برخی خریداران فرش های ماشینی فرش های بادامی و نسکافه ای خریداری می کنند امروزه فرش های ماشینی بنفش و صورتی و گلبهی نیز به فروش می رسند.بهترین طرح های فرش های ماشینی :


بهترین طرح های فرش های ماشینی از دید تولیدکنندگان همان طرح هایی هستند که در فرش های ماشینی دستبافت نیز وجود دارند . از جمله این طرح ها می توان به فرش های افشان و کرمان و نایین و اصفهان اشاره کرد . اما امروزه فرش های ماشینی با طرح های مدرن طراحی می شوند و به فروش می رسند این طرح های مدرن معمولا دو تا سه سال در بازار فرش های ماشینی باقی می مانند و چون اصالت فرهنگ و هنر ایرانی را زیاد ندارند زود از بازار فرش های ماشینی خارج می شوند .بهترین برند فرش های ماشینی :


قبل تر ها برندهای تولیدی فرش های ماشینی به دو یا سه برند اصلی تقسیم می شد در واقع در مشهد برند فرش نگین , در یزد برند فرش ستاره کویر یزد و در کاشان برند قیطران معروف بود . اما امروزه می توانیم شاهد شرکت های تولیدی بالغ بر 1300 شرکت در تمامی شهرستان های کاشان و آران وبیدگل باشیم . امروزه تشخیص بهترین شرکت تولیدی فرش ماشینی کار چندان آسانی نیست . زیرا که تقریبا تمامی شرکت های تولیدی فرش های ماشینی فرش های خوب و  با کیفیت بافت می کنند . اما می توان برندهای مانند زمرد و نگین و قیطران و اعیان و سورنا را همچنان جز برندهای خوب و معتبر فرش های ماشینی یاد کرد.بهترین روش خرید فرش های ماشینی :


برای خرید فرش های ماشینی راه های مختلفی وجود دارد راه های مختلفی وجود دارد از جمله آن می توان به شیوه حضوری و اینترنتی فرش های ماشینی اشاره کرد . فروش اینترنتی فرش های ماشینی در فروشگاه های فرش های ماشینی معتبر صورت می گیرد . تعداد فروشگاه های اینترنتی همواره در حال افزایش است و مهم ترین مزیت خرید از فروشگاه های اینترنتی فرش ماشینی این است که در وقت و زمان شما صرفه جویی می شود و می توانید نمونه های زیادی از انواع فرش های ماشینی را در محیط نت مشاهده کرده و از میان آن ها یکی را انتخاب کنید . قبل از ان که به خرید اینترنتی فرش های ماشینی بپردازید کاملا نسبت به کیفیت فرش های ماشینی آگاهی داشته باشید و به دنبال خرید فرش های ماشینی با کیفیت بروید . سعی کنید حتما خرید اینترنتی فرش ماشینی خود را از فروشگاه های اینترنتی معتبر انجام دهید .


بهترین کیفیت از فرش ماشینی :


آیا بهترین فرش ماشینی همان فرش های ماشینی 1500 شانه است ؟ خیر بلکه ما  اعتقاد داریم که بهترین کیفیت از فرش های ماشینی فرش هایی هستند که پاخور خوبی داشته باشند و عمر و دوام و ماندگاری آن ها بالا باشند . امروزه فرش های ماشینی 700 شانه در میان خریداران فرش های ماشینی بسیار مورد توجه بوده و فروش بسیار زیادی دارند. اما حتما فرش هایی که خریداری می کنید صد در صد اکرولیک باشند . از طرف دیگر جنس پود فرش های ماشینی را پنبه خریداری کنید .


ارسال شده 1399-02-13 مقالات فرش ماشینی 0 520

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0