فرش سجاده ای ستاره کویر یزد

فرش سجاده ای ستاره کویر یزد

فرش سجاده ای ستاره کویر یزد به دلیل برند بودن فرش های ماشینی فرش ستاره کویر در میان خریداران فرش سجاده ای مشهور شده است .
امروزه بسیاری از خریداران سجاده فرش مسجدی به دنبال خرید فرش سجاده مسجد با کیفیت هستند طوری که بهترین مشخصات را از نظر کیفی داشته باشد و علاوه بر این عمر آن ها نیز برای مساجد چیزی حدود حداقل 5 سال باشد . انتخاب کیفیت سجاده فرش برای مسجد آن هم سجاده فرش خوب گاهی آن چنان دشوار است که هیات امنای مسجد حاضر می شوند از فاصله های دور به مرکز خرید سجاده فرش ها مراجعه کرده و خرید سجاده فرش خود را به صورت حضوری انجام دهند .
در این میان گاه با اوردن نام برندی مانند فرش سجاده ای ستاره کویر یزد مردم به دنبال خرید محصولات آن تولید کننده می روند .سجاده فرش :


سجاده فرش مسجدی یکی از مهم ترین کالاهای مسجد است که در واقع لازمه ی هر مسجد امروزه محسوب می گردد. خرید سجاده فرش و فرش سجاده ای همواره در راس کالاهای مورد نیاز مساجد قرار دارد. برای خرید هر کالایی کیفیت حرف اول در خرید دارد علاوه بر این که گاها در کنار کیفیت برای برخی مساجد قیمت فرش سجاده ای بسیار مهم است .
سجاده فرش ها خود انواع مختلفی دارند که اول از همه هیات امنای مساجد باید انتخاب کنند که قصد خرید کدام سجاده فرش را دارند .
انواع سجاده فرش برای مساجد عبارتند از :
1)    سجاده فرش محرابی
2)    سجاده فرش تشریفاتی
3)    فرش مسجد یکپارچه
4)    فرش ماشینی در ابعاد مختلف
5)    فرش های کناره ای با عرض 3سجاده فرش محرابی:


مرسوم ترین انواع سجاده فرش که برای مساجد استفاده می شود سجاده فرش های محرابی می باشند. که در اصل محرابی در مرکز قرار می گیرد و گل و بوته هایی ریز اطراف آن را پوشانیده . گاه به جای گل و بوته های ریز که طرح های اصلی فرش ماشینی هستند می بینیم که در سجاده فرش ها شکل های هندسی مانند لوزی یا مربع هایی متقارن قرار گرفته اند.
سجاده ها کلا از ابتدا با طرح های محرابی مطرح شدند که روی پوست نهادینه می شدند. سجاده هایی که روی پوست طراحی می شدند در اصل کاری از ایلات و عشایر بودند که گاها ایاتی از قران نیز روی آن مشاهده می شد . رفته رفته ایات قرانی از روی طرح های محرابی برداشته شدند و بعد از ان فرش ها و نمد ها و سجاده های مخملی جای سجاده های پوستی را گرفتند.


سجاده فرش تشریفاتی :


نوع دیگری از سجاده های بافته شده توسط دستگاه های فرش ماشینی که امروزه بیشتر در میان اهل تسنن کاربرد دارند سجاده فرش های تشریفاتی هستند .این سجاده فرش ها در اصل دو طرح کلی دارند.
طرح اول ان ها شکل های هندسی می باشند که در کنار هم قرار گرفته اند و در بالای عرض فرش نیز حدود 15 سانتی متر نواری قرار گرفته است که برای سجده کردن و قرار دادن مهر از آن استفاده می شود. مهم ترین و پر فروش ترین طرح سجاده تشریفاتی در حالت شکل های هندسی سجاده های شمسه می باشد .
طرح دوم سجاده فرش های تشریفاتی از طرح های فرش ماشینی گرفته شده است که در واقع تنها ترنج وسط و حاشیه ی فرش ماشینی در حدود 125 سانتی متر از عرض فرش سجاده ای ترسیم می گردند. امروزه فروش این گونه از سجاده فرش های تشریفاتی به نسبت سجاده فرش های تشریفاتی شکل های هندسی کمتر است.سجاده فرش های بزرگ قواره :


فرش های مسجد یکپارچه یا بزرگ قواره نوع دیگری از فرش های مسجدی می باشند که بیشتر برای مساجد مکان های تاریخی استفاده می شوند که مساجد آن ها دارای شکل های چند ضلعی می باشند . در واقع این فرش ها به صورتی طراحی و بافت می شوند که با کنار هم قرار گرفتن پازلی ان ها به صورت کامل مسجد پوشانده شود.
سجاده فرش های بزرگ قواره نسبت به دیگر سجاده فرش ها قیمت بیشتری دارند . زیرا در این گونه سجاده فرش ها حتما باید هزینه هایی مانند طراحی مخصوص سجاده فرش یکپارچه نیز لحاظ گردد.
لازم به ذکر است که تمامی شرکت های تولیدی سجاده فرش نیز به تولید این گونه از فرش های مسجد نمی پردازند . بلکه تنها تولید کننده های خاصی که طراحی خاص سجاده فرش بزرگ پارچه را می توانند انجام دهند به تولید این گونه فرش های مسجد می پردازند.


فرش مسجد :


برخی دیگر برای مفروش کردن مسجد خود از فرش های ماشینی در سایز های مختلف استفاده می کنند که مهم ترین عیبی که مفروش کردن مسجد با این فرش ها دارد این است که تشخیص جهت قبله در آن ها کاری دشوار است . اما از لحاظ شست و شو و تمیز کاری تقریبا نسبت به فرش های سجاده ای کاری آسان تر داریم . مساجد زمانی که از فرش های ماشینی در سایز های مختلف 6 و 9 و 12 متری استفاده می کنند چنان انسجام نخواهند داشت و زیبایی خاص نیز برای مسجد به وجود نمی آید .
استفاده از فرش های ماشینی در سایزهای مختلف برای مسجد بیشتر برای حسینیه ها و تکیه گاه ها مرسوم است و کمتر مساجد را با آن مفروش می کنند.


فرش های کناره ای :


یکی دیگر از راه هایی که می توان با آن مساجد را مفروش کرد این است که از فرش های کناره ای در عرض سه متر می باشد .این فرش ها در طول هر صف با عرض سه متر بافته می شوند . لازم به ذکر است که فرایند جابجایی و شست و شوی این فرش ها کاری بسیار دشوار است طوری که حتما باید شست و شو و تمیز کردن این فرش ها در خود مسجد صورت گیرد .
طرح فرش های کناره ای در عرض 3 متر معمولا از طرح های روز فرش ماشینی گرفته می شود اما طرح هایی مانند طرح افشان و اصفهان و نایین و اصفهان معمولا پر فروش ترین طرح ها برای این کار می باشند.
فرش های کناره ای با عرض سه متر برای مساجدی مناسب هستند که طول هر صف ان ها زیاد نباشد و عرض مسجد چندین برابر طول مسجد باشد.چرا فرش سجاده ای ستاره کویر یزد :


امروزه فرش های ماشینی ستاره کویر یزد تقریبا در میان تمامی مردم مشهور و معرفی شده می باشند . نام ستاره کویر یزد از چندین سال گذشته به خاطر کیفیت فرش ماشینی و برند بودن محصولات بر سر زبان ها افتاده است. اما در این میان گاهی نام فرش سجاده ای ستاره کویر یزد نیز شنیده می شود. باید گفت که محصول اصلی شرکت ستاره کویر یزد فرش سجاده ای نیست و این شرکت به سجاده باف مشهور نیست بنابراین بخاطر کیفیت فرش های این شرکت نام فرش سجاده ای ستاره کویر یزد نیز در میان مردم باب شده است.قیمت سجاده فرش:


قیمت سجاده فرش و فرش سجاده ای اصلا به برند فرش سجاده ای بستگی ندارد . زیرا که برندی در این زمینه وجود ندارد. علاوه بر این عوامل خاصی در قیمت فرش سجاده ای موثر می باشند که در نوشته های بعدی کاملا در مورد قیمت انواع سجاده فرش توضیحاتی خواهیم داد و لیست قیمت خاصی را برای سجاده فرش ها ارائه خواهیم کرد.


فرش سجاده ای سلیمان  :


یکی از شرکت هایی که از دیرباز به تولید انواع فرش سجاده ای می پرداخته است شرکت فرش سلیمان است که تولید انواع فرش سجاده ای در راس فعالیت های این شرکت است.
شرکت فرش سلیمان سجاده فرش هایی در کیفیت های مختلف 700 , 500 و 440 شانه با نخ صد در صد اکرولیک و بهترین کیفیت تولید و بافت می کند.
برای مشاوره و خرید انواع فرش سجاده ای مسجدی با بهترین کیفیت  می توانید با ما در تماس باشید .

شماره تماس :

09132634245 مدیریت فرش سجاده ای سلیمان صباحی

ارسال شده 1399-01-04 مقالات فرش ماشینی 0 552

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0