قیمت هر متر گلیم فرش ماشینی

قیمت هر متر گلیم فرش ماشینی


یکی از سوالاتی که ممکن است برای خریداران کناره فرش و گلیم فرش بوجود آید این است که قیمت هر متر مربع از گلیم فرش های ماشینی بیشتر است یا قیمت کناره فرش های ماشینی .
همان گونه که می دانید گلیم فرش های ماشینی بیشتر برای راه پله ها و کناره ها استفاده می شوند و فرش های کناره نیز یکی دیگر از کف پوش هایی هستند که جهت کناره فرش های ماشینی استفاده می شوند اما خرید کدامیک از آن ها جهت کف پوش منزل به صرفه تر می باشد .گلیم فرش :


گلیم فرش در واقع به یکی از محصولات فرش ماشینی گفته می شود که هیچ گونه پرزی ندارد و در واقع خاب این گونه از فرش های ماشینی به حدود 2 تا4 میل متر نمی رسد . گلیم فرش ها بیشتر جهت مصارف پادری , روپله و کف پوش آشپزخانه استفاده می گردند.گلیم فرش ها پر تنوع ترین محصول فرش ماشینی هستند
زیرا که هم تنوع طرح های گلیم فرش های ماشینی بسیار زیاد است و هم اینکه در سایزهای مختلفی می توانیم انواع گلیم فرش ماشینی را مشاهده کنیم .

کیفیت گلیم فرش :


گلیم فرش های ماشینی از نظر کیفیت بیشتر با الیاف خاص پلی استر تولید و بافت می شوند
و شانه ی دستگاه های بافت گلیم فرش ها بیشتر 320 است اما گلیم فرش ها در تراکم های مختلفی بافته می شوند به گونه ای که وزن هر متر مربع از گلیم فرش ها متغییر است.
به این صورت هر چه وزن گلیم فرش که ناشی از تراکم گلیم فرش ها می باشد بیشتر باشد قیمت هر متر گلیم فرش ماشینی نیز بیشتر خواهد بود
اما بیشتر گلیم فرش های ماشینی با تراکم 620 تولید و بافت می شود و وزن هر متر مربع از ان ها چیزی حدود یک کیلو و دویست گرم می باشد.گلیم فرش یا کناره فرش :


همان گونه که گفتیم یکی از مهم ترین مصارفی که گلیم فرش ها دارند این است که به صورت رولی در عرض های مختلف بافته می شوند و به جای کناره فرش های ماشینی استفاده می شوند. گلیم فرش های ماشینی در عرض های 50 سانتی متر تا عرض 4 متر در طول رول هایی حدود 30 متر تولید می شوند.بسیاری از تولید کنندگان گلیم فرش بیشتر از این که گلیم فرش های چهار متری و سایزی بافت کنند گلیم فرش های کناره و رولی تولید می کنند
و مردم نیز به دنبال خرید ان ها می باشند کناره فرش های ماشینی , معمولا در کیفیت های مختلف 500 و 700 شانه تولید و بافت می شوند.
کناره فرش های ماشینی بر خلاف گلیم فرش ها پرز دار می باشند و بیشتر با الیاف صد در صد اکرولیک بافته می شوند و معمولا قیمت بالاتری نسبت به گلیم فرش ها دارند
علاوه بر این فرش های ماشینی طرح کناره در تمامی ابعاد بافته نمی شوند و بیشتر در عرض هایی بافته می شوند که فروش بیشتری دارند به مانند عرض یک.قیمت هر متر گلیم فرش ماشینی :


قیمت هر متر از گلیم فرش های ماشینی با توجه به مشخصات تراکمی گلیم فرش در هر متر مربع مشخص می شود.
معمولا قیمت گلیم فرش های رولی و گلیم فرش های ابعادی کلا به صورت متر مربع مشخص می گردد
و همچنین قیمت گلیم فرش ها وابسته به قیمت الیاف گلیم فرش ها و تعداد رنگ های گلیم فرش ها می باشد.
رنگ های گلیم فرش ها ممکن است که 5 رنگ یا شش رنگ و یا هشت رنگ باشند.
اما حداقل قیمت هر متر گلیم فرش ماشینی مرتبط به گلیم فرش های 5 رنگ تراکم 620 با شانه 320 می باشد .


ارسال شده 1398-11-30 مقالات فرش ماشینی 0 309

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0