فروش اینترنتی فرش سجاده ای

فروش اینترنتی فرش سجاده ای

فرش سجاده ای یکی از مهم ترین کف پوش ها و کالاهای مسجدی محسوب می شود. فرش سجاده ای با نام های دیگری مانند فرش مسجد , فرش سجاده , سجاده فرش , فرش محرابی , فرش محراب , فرش نمازخانه , فرش مصلی , فرش حسینیه نیز معروف است .
فرش های سجاده ای هر کدام دارای کیفیت ها و رنگ ها و طرح های متنوعی هستند که در این نوشته به هرکدام از آن ها اشاره می کنیم .کیفیت های فرش مسجد :


اگر بخواهیم کیفیت انواع فرش سجاده ای را به چندین قسم تقسیم کنیم , باید از شانه و تراکم و دستگاه بافت و حتی جنس الیاف و نوع پود آن سخن بگوییم و تمامی موارد را با یکدیگر بررسی و مقایسه کنیم
کیفیت فرش سجاده ای روی قیمت آن اثر گذار است اما طرح ها و رنگ های فرش سجاده ای چندان اثری در قیمت انواع فرش مسجد ندارد .شانه سجاده فرش :


سجاده فرش هایی که برای مساجد استفاده می شوند بیشتر در کیفیت های 440 و 500 و 700 شانه بافت می شوند . شانه ی سجاده فرش ها به تعداد گره هایی گفته می شود که در عرض سجاده فرش وجود دارد و برای شمردن آن از واحد طول و یک متر عرض استفاده می کنند.
بهترین کیفیت از سجاده فرش ها سجاده فرش های 700 شانه هستند که عمر  و ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه ی فرش های سجاده ای دارند. هر چه شانه ی سجاده فرش ها بیشتر می شود قیمت آن ها نیز با توجه به عوامل کیفی دیگر افزایش می یابد به همین دلیل اگر توانایی خرید سجاده فرش های 700 شانه را ندارید به دنبال خرید فرش های مسجد با کیفیت 500 شانه بروید .تراکم سجاده فرش :


تراکم سجاده فرش یکی دیگر از ویژگی های مهم کیفی فرش سجاده ای است که روی قیمت سجاده فرش اثر می گذارد هر چه شانه ی سجاده فرش بالاتر برود تراکم نیز بالاتر می رود معمولا تراکم سجاده فرش ها در سه متر از طول ان ها اعلام می شود و تقریبا می توان گفت بیشتر تراکم ها سه برابر شانه ها می باشند . اگر تراکم ها از سه برابر شانه فرش بیشتر باشند کیفیت فرش ماشینی بهتر شده و قیمت آن نیز بالاتر می رود
برای سجاده فرش های 700 شانه تراکم 2550 معمولا بهترین نوع تراکمی است که وجود دارد .زیرا که تقریبا فرش را ریزبافت و دستبافت گون می کند.دستگاه بافت فرش سجاده ای :


دستگاه بافت فرش سجاده ای با توجه به شانه و تراکمی فرش مسجد تولید می شود با یکدیگر متفاوت است . مثلا برای فرش های 700 شانه چندین نوع دستگاه بافتی وجود دارد . بهترین دستگاه های 700 شانه را شرکت واندویل و شونهر تولید می کنند فرش های سجاده ای که توسط دستگاه های شونهر 700 شانه تولید می شوند پشت بهتری دارند در حالیکه فرش های 700 شانه ای که توسط دستگاه های واندویل بافت hcp تولید می شوند رخ زیباتری دارند و فرش های بافته شده از ان ها دستبافت گون تر است. اما فرش های 700 شانه تکسیما و 700 شانه تبدیلی نیز وجود دارند که کیفیت فرش های تولیدی از ان ها به مانند فرش های 700 شانه شونهر و تکسیما نیست .
برای سجاده فرش های 500 شانه نیز انواع مختلف سجاده فرش وجود دارد که از جمله ی آن ها دستگاه های ASR  و تکسیما می باشد. که بافت دستگاه های ASR  توپر تر می باشد .الیاف فرش سجاده ای :


یکی دیگر از ویژگی های مهم کیفی فرش سجاده ای الیاف موجود در فرش سجاده ای است . فرش های سجاده ای می توانند با الیاف مختلفی بافته شوند که بهترین کیفیت از الیاف فرش سجاده ای , الیاف صد در صد اکرولیک می باشد .فروش اینترنتی فرش سجاده ای :


امروزه باید برای خرید انواع سجاده فرش به سرغ فروشگاههای اینترنتی فروش فرش سجاده ای برویم زیرا که اگر بخواهیم سجاده فرش خریداری کنیم شاید بتوانیم به صورت حضوری نیز به شرکت های فرش برویم و فرش سجاده ای بخریم اما وقت زیادی از ما گرفته می شود علاوه بر این شاید نتوانیم کیفیت خوب و برتری از سجاده فرش را با قیمت مناسب در محدودیت زمانی که داریم خریداری کنیم
به همین دلیل بهتر است که به سراغ فروشگاه های اینترنتی فرش سجاده ای برویم .یکی از فروشگاه های اینترنتی فرش سجاده ای , فروشگاه اینترنتی فرش و سجاده فرش سلیمان صباحی می باشد که کار اصلی این شرکت تولید انواع فرش سجاده ای و فرش ماشینی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بازار است .
برای خرید اینترنتی فرش سجاده ای می توانید طرح فرش سجاده ای خود را انتخاب کرده و آن را از طریق تلگرام و  واتساپ برای ما ارسال کنید
بعد از ان کروکی مسجد و حسینیه خود را نیز حتما برای ما بفرستید تا بتوانیم به راحتی متناسب با سایز مسجد شما فرش های سجاده ای را تولید و بافت کنیم .
ارسال شده 1398-11-25 مقالات فرش ماشینی 0 377

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0