خرید گلیم فرش به صورت اینترنتی

خرید گلیم فرش به صورت اینترنتی

گلیم فرش ها فرش های سنتی ایرانی هستند که ابتدا به صورت دستباف بافته میشد و توسط نخ های طبیعی توسط ایل ها و عشایر بافته میشد.اما امروزه نوع جدیدی از گلیم فرش ها توسط ماشین الات صنعتی بافت میشوند.

درباره ی خرید اینترنتی فرش های ماشینی بحث های زیادی وجود دارد و از نظر عده ای از افراد این نوع خرید اصلا عادلانه به نظر نمیرسد.اما در چند سال اخیر خرید اینترنتی با استقبال زیادی رو به رو شده است به طوری که برخی از افراد خرید های خود را از طریق فروشگاه های اینترنتی معتبر خرید های خود را انجام میدهند که هم در وقت خود و هم در هزینه ی خود سرفه جویی لازم را کرده اند .

خرید اینترنتی فرش های ماشینی این امکان را به شما میدهند که فرش های خود را در تنوع و رنگ بندی بسیار زیادی ببینید و همچنین فرش خود را به صورت رایگان تحویل بگیرید.

و مبلغ خریدتان را درب منزل تسویه بفرمایید.

با مراجعه به فروشگاه اینترنتی فرش سلیمان صباحی که دارای نماد عتماد به مراجع قانونی میباشد.

به راحتی با صرف کمترین زمان فرش مورد نظر خود را خریداری نمایید

گلیم فرش ماشینی چیست؟

گلیم فرش ماشینی در ادامه ی فرش دستباف به وجود امده است و نیز گلیم ماشینی به واسطه ی مصنوعی الیاف آن از الیاف گلیم فرش دستباف کمتر میباشد.

گلیم فرش ها بافت ساده ای میباشد که از تار و پود و پشم که معمولا از پشم حیوانات اهلی میباشدکه هر منطقه طرح خاس خود را دارا میباشد و عموما به شکل فرش بافته میشود . ممکن است بافت گلیم فرش با تغییراتی همراه باشد و کاربرد هایی غیر از فرش در بین عشایر میباشد:از جمله نمکدان،جل اسب،نوار چادر و....میباشد.

ابعادی که برای گلیم فرش طراحی میشود:

سانتی متر100*70

سانتی متر 150*100

متر3*2

متر3*4

کناره ها

گلیم فرش ها نوع فرشی بدون پرز میباشند که از بهم خوردن و بهم پیوستن تارو پود تشکیل میشود،جنس گلیم فرش های دستباف و گلیم فرش های ماشینی عمدتا از پنبهه،پشم،نخ های پشمی،کرک و همچنین ابریشم میباشد.

گلیم فرش های ماشینی:

در عصر امروز گلیم فرش های ماشینی توسط ماشین آلات تولید میشود،و جای گلیم فرش های دستباف را پر کرده است.

گلیم فرش های ماشینی قیمت بسیار کمتری نسبت به گلیم فرش های دستباف دارد.

و به همین دلیل برای افرادی که اقتصاد خوبی برای خرید گلیم فرش دستباف ندارند. انتخاب گلیم فرش ماشینی انتخاب بسیار خوبی میباشد.

گلیم فرش دستباف:

گلیم فرش از نوع فرش های محبوب در بین ایرانیان میباشد و از گلیم فرش ها برای پهن کردن در مکان هایی که رفت و آمد بسیار زیادی دارند استفاده ی زیادی میشود. و محیط اشپزخانه که دارای آلودگی و چربی بسیار زیادی میباشد و چون گلیم بدون پرز میباشد برای این مکان بسیار مناسب خواهد بود.

و همچنین در ادامه باید بدانید که خرید گلیم فرش باید با قیمتی ارزان انجام گیرد. زیرا در آشپزخانه ها ممکن است که سوختگی فرش صورت بگیرد.

و در صورتی که شما فرشی گران قیمت برای این مکان انتخاب کرده اید انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

گلیم فرش های ماشینی از جنس نخ بی سی اف تولید میشود. و استفاده از این جنس نخ برای گلیم فرش انتخاب بسیار مناسبی خواد بود.

از دیگر ویژگی های گلیم فرش شست و شوی آسان و همچنین تمیز کردن آن اشاره نمود.

چند نکته ی فنی در باره ی بافت گلیم:

برای بافت گلیم فرش معمولا بافندگان از طرح های چاپی استفاده نمیکنند و بیشتر طرح های به کار رفته در بافت این نوع گلیم فرش ها از خلاقبت ذهنی این نوع افراد میباشد.

گلیم باف ها ابتدا برای بافت گلیم یک طرح ها رسم میکنند و سپس با استفاده از دار قالی شروع به چله کشی میکنند. که میتوان آن قسمت را مهم ترین مرحله ی بافت گلیم فرش دانست.

و چله کشی میتواند به روش های مختلفی صورت میگیرد که میتوان به روش های ترکی یا تلفیقی از هر دوانجام میگیرد که یکی ازنکات مهم برای چله کشی میباشد که نباید نخ های داخل دار قالی خیلی زیاد کشیده بشوند. و جنس این نوع نخ ها عموما از جنس پنبه یا پشم میباشد.

و جنس نخ ها عموما از پنبه یا پشم میباشد. مرحله ی بدی بافتن چند ردیف ساده است که به عنوان بنای بافت ما از آن یاد میشود و مرحله ی بعدی بافت گلیم در پود

های رنگی میباشدو این مرحله روش هایی دارد که عبارت اند از:

متعادل_

پودرو_

تاررو_

چاکدار_

تک قلاب_

جفت قلاب _

بافت با پود اضافه و .... میباشد.

انواع طرح های گلیم:

با این که پس از ظهور اسلام در ایران تصویر گری به صورت کمتری اتفاق می افتاد چرا که بافندگان تصویر گری حیوانات در این دوره منع شده بودن و لی با این وجود نماد هایی وجود داشتند که از نسلی به نسل دیگر منتقل میشد.

گلیم هایی بافته میشد گاهی حاصل از اشکال هندسی بود و گاهی نیز حاصل ادغام انواع مختلف اشکال پیچیده بود.

که توجه هر پژوشگرکجکاوی را به خود جلب میکند

بافنده های گلیم سعی داشتند که تعدادی از نقش های ساده را در طراحی های خود استفاده کنند و این موضوع باعث بی اهمیتی و سطحی بودن طراحی به دلیل تقلید آنها نمیشود.

روش پود گذاری :

در این روش نخ های پود از لا به لا ی نخ های تار رد میشود و باعث نقش های مختلف بر روی گلیم ها میشوند.

روش هایی مثل روش پود گذاری یکی از اسان ترین روش ها در بافت گلیم فرش به صورت دستی میباشد که در اکثر نقاط کشور مورد استفاده قرار میگیرد.

تفاوت گلیم و گبه:

شاید این سوال در ذهن بسیاری از افراد پیش امده باشد که تفاوت گلیم و گبه در چه چیزی میباشد؟ درواقع اولین و مهم ترین تفاوت گلیم فرش و گبه در این میباشد که گلیم بسیار زبر تر ازگبه و فرش میباشد.

گلیم ها پرز ندارند ولی گبه ها فرش هایی هستند که پرز دارند و همین امرباعث میشود که گلیم فرش ها بسیار زیر تر از گبه ها باشند.

البته این موضوع به نخ به کار رفته در گلیم نیز بستگی دارد که نرمی و زبری آن بسته به نوع نخ آن متفاوت خواهد بود.

البته در سایز بندی این دو نیز تفاوت هایی وجود دارد.

 

برای تماس با مدیریت  با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

03154702555

09132634245

09133324245

ارسال شده 1399-12-25 مقالات فرش ماشینی 0 675

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0