بازار فرش کاشان

بازار فرش کاشان

فرش ماشینی جز جدا نا شدنی از منازل ما ایرانیان شده است . باتوجه بر این که فرش دستباف یک کالای هزینه بر است . مردم دست به تولید فرش های ماشینی زدند و فرش های ماشینی طرفتاران خاص به خود را در داخل و خارج از کشور پیدا کرد.و باتوجه به فرش های ماشینی فرشی که با کیفیت باشد و دارای دوام بالایی باشد بسیار اهمیت زیادی دارد.به ویژه اگر شما بدانید که فرش ماشینی از آن دسته کالا هایی است که از شکل ظاهری آن نمیتوان به کیفیت جنس و دوام بالای آن پی برد.

فرش ماشینی بازار فرش کاشان:

فرش های ماشینی گونه ای مصنوعی از قالی میباشد که برخلاف فرش های دستباف توسط ماشینالات تولید میشود به دلیل سرعت تولید فرش های ماشینی با رنگ بندی های مختلف و سرعت تولید قیمت فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستباف بسیار ارزان تر میباشد.

فرش های ماشینی توسط ماشینالات مختلفی تولید میشود . جنس هر فرش ماشینی از الیاف مختلفی میتواند تولید شود که میتوان به بی سی اف ،اکرولیک و یا مخلوطی از این دو فرش باشد یا الیاف جدید ابریشم مصنوعی پلی استر میباشد.

الیاف صد در صد اکرولیک دارای کیفیت و قیمت بسیار بالاتری هستند ولی فرش های ابریشم مصنوعی در حال حاضر به دلیل عدم پرز دهی و شست و شوی آسان و ثبات درخشندگی بالا امروزه در بازار های جهانی به عنوان یکی از بهترین کفپوش ها میتوان مثال زد .

و همچنین فرش ها براساس شانه به فرش های 350شانه،440شانه ،500شانه،700شانه،1000شانه،1200،و 1500شانه تقسیم میشوند.

مفهوم شانه و تراکم در بازار فرش ماشینی :

هر فرش ماشینی دونوع تراکم دارد تراکم عرضی و تراکم طولی:

تراکم عرضی فرش(شانه):

به تعداد ریشه در یک متر از عرض فرش تراکم عرضی یعنی شانه گفته میشود.

به عنوان مثال در فرش 500 شانه در هرمتر از عرض فرش 500ریشه بافته شده است.

تراکم طول فرش(تراکم):

به تعداد ریشه در یک متر از طول فرش های ماشینی تراکم طولی (تراکم)گفته میشود.

برای مثال در قالی های 700 شانه یعنی در یک متر از طول فرش های ماشینی 700گره خورده است و به آن تراکم طولی همان تراکم میگویند و تراکم هایی که در بازار فرش های ماشینی وجود دارد عبارت اند از:

رج میباشد.

700,800,1000,1400,2550,3000,3200,3600,4500

فرش ماشینی را از چه جنسی انتخاب کنیم:

چند نوع فرش ماشینی داریم که از الیاف مختلف تولید شده اند که این الیاف عبارت اند از الیاف پشمی،الیاف اکرولیک ،الیاف پلی استر ،الیاف ورژن ،و الیاف نایلونی اشاره نمود .

فرش های پشمی:این فرش ها به دلیل این که نرم هستند طرفتاران بسیار زیادی دارند و این نوع فرش ها بسیار محکم هستند و نرم هستند و دارای طرفتاران بسیار زیادی هستند.

این فرش ها به راحتی لک نمیشوند و در زمانی که لک شدند به راحتی تمیز میشوند.

و اگر اتاقتان در قسمتی از خانه است که نسبت به دیگر اتاق های خانه سرد تر است برای گرم تر شدن آن قسمت خانه از فرش های پشمی استفاده کنید.

و این نوع فرش ها به راحتی لک نمیشود و در صورت لک شدن به راحتی تمیز میشود .

و البته به دلیل این که این فرش ها رطوبت را به خود جذب میکند برای مکان های مرطوب مناسب نیست.

از انجایی که این فرش ها با دوام است و بدرد مکان های پر رفت و آمد مانند نشیمن و پزیرایی میخورد و در برخی از این فرش ها نا خالصی وجود دارد . یعنی 80 در صد پشم و 20 درصد نایلون یا پلی پرولین میباشد که به فروش پشمی ترکیبی معروف هستند.

فرش های پروپلین :

30درصد از بازار های فرش به فرش های اختصاص دارد که با جنس نخ پلی پروپلین با نام الفین است معروف است .

تولید گشته است .و این نوع فرش در برابر کپک و رطوبت نیز بسیار مقاوم است .

و مناسب منازلی است که در مناطق مرطوب نیز زندگی میکنند.

فرش هایی پلی استر:

الیاف پلی استر به دلیل ظاهری براق و درخشنده ای که دارند یکی از محبوب ترین الیاف برای بافت فرش های ماشینی هستند.

فرش مناسب کاشان با قیمت مناسب:

بازار فرش کاشان به دلیل قیمت های ارزان و مقطوع تری مردم را مجبور کرده است تا از شهر خود به کاشان بیایند و فرش مورد نظر خود را خریداری کنند.

و تفاوت قیمت باعث شده است که افرادی که هزینه ی کافی برای خرید فرش را ندارند یک کفپوش خوب را خریداری نمایند.و این تفاوت قیمت به دلیل رقبتی میباشد که در بین فروشندگان فرش ماشینی وجود دارد و این تفاوت قیمت به دلیل این میباشد رقابتی میباشد که بین تولیدکنندگان وفروشندگان فرش ماشینی میباشد . آن ها سعی کردند تا جایی که امکان دارد قیمت های محصولات خود را تا جایی که امان دارد با جیب مشتریان یکسان سازند.

بافت و تولید فرش اصل کاشان:

کاشان را میتوان به عنوان مهد تولید فرش دانست و به جرعت میتوان گفت که کاشان جزو مهد فرش جهان نام برد.

شهرکاشان تلاش میکند که از الیاف اصل تمام اکرولیک برای فرش های خود تولید کند.که این الیاف از ویژگی های منحصر به فردی دارند که از جمله میتوان به دوام و بالاماندگاری و یکی از بهترین الیاف مصنوعی است نام برد.

شهرک های متنوع فرش کاشان:

کاشان دارای پنج شهرک فرعی فرش ماشینی میباشد که این کارخانه ها هرکدام تعداد زیادی تولیدی هارا در خود جای داده اند و این باعث شده است که بین هر کدام از این شهرک ها رقابت زیادی به وجود بیاید آن ها سعی کردند که باتولید فرش های باکیفیت تر و با قیمت بهتر بتوانند بازار های بزرگ تری را به وجود بیاورند.تا بتوانند معروفیتشان چن برا بر شود.

در مورد جنس و مرغوبیت فرش کاشان هیچ شکی وجود ندارد زیرا تمام مشتریان سعی میکنند که تولید فرشی با کیفیت بتوانند مشتری را به خود جذب کنند و سود بیشتری برای فرش های خود تولید کنند.

در بین تمامی شهر های ایران که دارای تولیدیه فرش میباشند با جرعت تمام میتوان گفت که بیشتر تراکم را فرش های ماشینی کاشان دارا میباشند.

زیرا برای بافت فرش هایشان از طرح های به روز استفاده میکنند.و مشتری های خود را هرطوری که شده است راضی نگه میدارند

 

 

ارسال شده 1399-12-19 مقالات فرش ماشینی 0 62

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0