فرش 1500 شانه کاشان

فرش 1500 شانه کاشان

فرش های 1500 شانه ی کاشان یکی از جدید ترین فرش هایی است که در کاشان به تولید میرسد در سال های اخیر  تولید و روند رو به رشد فرش های ماشینی کاشان بسیار چشمگیر بوده است و فرش های 1500شانه ی کاشان یکی از زیبا ترین فرش هایی بوده است که تا به حال طراحی شده است و اکثر دستگاه های فرش های ماشینی توسط کمپانی های بسیار مختلف تولید شده اند و توسط شرکت های بزرگ نساجی خریداری شده اند. داشتن دستگاه و تکنولوژی بافت روز دنیا در کنار نیروی انسانی هنرمند و مجرب باعث تولید بهترین فرش های روز دنیا شده است.با کیفیت ترین و اولین فرش که در دنیای نساجی به تولید میرسد در کاشان تولید میشود
تولید فرش ماشینی 500شانه 700شانه 1200 شانه در کاشان تولید میشود و اکنون تولید فرش ماشینی 1500 شانه  کاشان تولید گشته است و یکی از افتخارات این شهر محسوب میگردد .


شانه و تراکم در فرش های ماشینی 1500 شانه:


به تعدا گره هایی که در یک متر عرض فرش وجود دارد شانه ی فرش های ماشینی میگویند و به تعداد گره هایی که در یک متر طول فرش زده میشود تراکم فرش های ماشینی گفته میشود مصلن در فرش 1500شانه 1500 گره در یک متر عرض فرش وجود دارد.و حدود 4500گره در یک متر از طول فرش وجود دارد.
 ویژگی های فرش های 1200 شانه کاشان :
برای بافت فرش های 1500 شانه باید از ظریف ترین نوع نخ استفاده نمود زیرا تراکم بسیار بالای فرش ماشینی باعث گردیده است که این کار باعث گردیده است که گل ها و طرح های فرش در هم پیچیده شوند.و نقش آن در فرش ها قابل دیدن نباشد.
و بخاطر همین موضوع باید از نخ هایی استفاده شود که ریز نقش ترین نوع آن باشد.
که سایز کمتری  داشته باشد و همچنین نوع خاب آن فرش هارا در قسمت آهار و تکمیل نهایی فرش با دستگاه شیرینگ بسیار کوتاه میکند تا طرح فرش هر چه زیبا تر نشان داده شود.


انواع نخ های مصرفی در فرش های 1500 شانه ی کاشان:


_نخ تار که از پنبه تولید میشود
_نخ پود که از جوت و کنف که از کشور بنگلادش وارد میشود و یا در ایران تهیه میشود
_تهییه خاب که میتواند در فرش های مختلف متغییر باشد جنس نخ خاب برای فرش های 1500 شانه کاشان صد در صد اکرولیک میباشد.
_نخ ریشه ی فرش های ماشینی 1500 شانه برای تزئیین فرش به انتهای فرش دوخته میشود و از جنس پلی استر یا پنبه یا به صورت ترکیبی از پنبه و پلی استر میباشد.
برای بافت فرش های 1500 شانه از نخ اکرولیک هت ست شده از سایز 50 متریک استفاده میگردد
اکرولیک نوعی الیاف مصنوعی میباشد که از پلیمری به اسم پلی اکریلو ساخته شده است و در علم شیمی پلیمری که 80 درصد آن از پلی اکریلو ساخته شده باشد اکرولیک گفته میشود .
اصطلاح دیگر که در این قسمت از آن نام برده شده است اصطلاح هت ست شده است .
هت ست به معنی گذراندن نخ اکرولیک از تونل های بخار و گرماست و به همین ترتیب است که مقاومت این نوع نخ ها بسیار بالا میرود.
ویژگی های الیاف آکرولیک هت ست حالت پفکی و سبک بودن آن است و همچنین رنگ پذیری بسیار خوبی را دارا میباشد و قابل شست و شو میباشد .
بد از شستن نخ اکرولیک بافته شده هیچ لکه ای روی آن باقی نمیماند دستگاه بافت فرش های 1500HCIX3 است .
و درستگا HCIX3 ساخت کمپانیه وندوویل است که سازنده ی ماشین آلات و دستگاه بافندگی HCPX1  و HCPX2و قیر... میباشد.
فرش های 1500 شانه با 8 رنگ های واقعی با طرح و نقشه هایی بافته میشود که نیاز به ظرافت بسیار بالایی دارد زیر بسیاری از طرح ها هستند که ضخیم نمیتوان آن ها را بافت .
که نیاز به ظرافت بسیار بالایی دارد زیرا بسیاری از طرح ها هستند که با نخ ضخیم نمیتوان بافته شود.


ضخامت فرش های 1500 شانه کاشان:


این فرش به دلیل ریز بافتی در حال حاضر از نوع ظریف ترین فرش های بازار میباشد که دارای ضخامت حدود 5.5الی 7 میلی متر میباشند.


قیمت فرش های 1500 شانه کاشان:


قیمت فرش های ماشینی کاشان بخصوص فرش های 1500 شانه تحت عواملی تعیین میشود مثل نخ خاب ،تراکم ،و ابعاد آن میباشد.
فرش های 1500شانه و با تراکم 4500با ابعاد 6متری 9متری و 12 متری تولید میگردد
و همان طور که توضیح داده شد جنس نخ خاب آن نیز اکرولیک میباشد و بخاطر تعداد تراکم و شانه ای که نسبت به بقیه ی فرش های ماشینی دارد قیمت بسیار بالاتری نیز دارد


مزایا و معایب فرش های 1500 شانه کاشان:


از مزایای فرش های 1500 شانه کاشان میتوان گفت که بسیار زیبا دلنشین بدون پرزدهی ،ضد حساسیت و چروک میباشد و بخاطر شدت ظرافت و لطافت استفاده ازاین نوع فرش ها زیبایی خاصی به منازل شما میدهد و امکان آن را میدهد که شباهت بسیار زیادی به فرش های دستباف داشته باشد.
و از آنجایی که ایرانیان بسیار هنر دوست میباشند استقبال بسیار زیادی از فرش های 1500 شانه ی کاشان کرده اند
و بخاطر ابعاد بسیار عالی و متنوعی که دارد قابل استفاده در فضا های بزرگ و کوچک میباشد.
و از فرش های 1500 شانه ی کاشان به عنوان فرش های لوکس یاد میشود.
و از معایب فرش های 1500 شانه ی کاشان در مقایسه با فرش های 1000شانه و 1200 شانه میتوان گف چون از خاب کمتری استفاده میشود نمیتوان از کف پوشی که به عنوان نشستن است از آن ها استفاده نمود.
وبخاطر ظرافت بافت و تراکم بسیار بالای این نوع فرش ها ،این فرش ها از فرش های 1200 بسیار نازک تر میباشند.
زیرا هرچه به نعداد تراکم فرش اضافه میشود نخ خاب بیشتر و بسیار نازک تر میشود.
و اما شاید زیبایی بیش از اندازه ی آن باعث شود که نقض های آن به چشم نیاید و همان طور که قیمت بالای این نوع فرش ها که باعث میشود همه ی افراد نتوانند آن هارا بخرند.


مقایسه ی قیمت فرش 1500 شانه کاشان :


قیمت فرش های 1500 شانه نسبت به دیگر فرش های ماشینی به دلیل تراکم بالای آن و شباهت زیادی که به فرش های دستباف دارند بسیار بالاتر میباشد.

برای تماس با مدیریت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

03154702555

09132634245

09133324245

ارسال شده 1399-12-08 مقالات فرش ماشینی 0 258

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0