خصوصیات فرش ماشینی کاشان

خصوصیات فرش ماشینی کاشان

فرش هاب ماشینی بخصوص فرش های کاشان خصوصیات بسیار زیادی را دارا میباشند و این ویژگی ها شامل بسیاری از موارد میشود و از زمان قدیم تا کنون از کف پوش های بسیاری استفاده میشد که به صورت دستباف به بافت میرسد ولی اکنون در ایران کارخانه های فرش بافی بسیاری یافت میشود.اما در بین تمامی فرش ها فرش های کاشان دارای محبوبیت خاصی هستند و شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا فرش های کاشان به چنین محبوبیتی رسیده اند این محبوبیت ها دلایل خاصی  را دارا میباشد که در ادامه ی این مقاله با آنها اشنا خواهیم شد.

رقابت بین شرکت های فرش ماشینی کاشان:

کاشان دارای 1200 کارخانه ی فرش ماشینی میباشد و این باعث شده است که بین تمامی بازار های فرش های ماشینی  کاشان رقابت های بسیار زیادی به وجود بیاید فروشندگان و تولید کنندگان فرش ماشینی کاشان برای این که بتوانند تولید فرش ماشینی خود را افزایش بدهند سعی کردند که فرش هایی را به تولید برسانند که جنس بهتر و قیمت پایین تری دارد . تا بتواند جای خود را در بین برند های پر فروش باز نماید و بتوانند در بین مشتریان محبوبیت بیشتری پیدا نمایند.

طرح های فرش های ماشینی کاشان:

به دلیلی اینکه در کاشان طرح های بسیار زیادی وجود دارد طرح های زیبا تر و بسیار به روز تر بافته میشود که باعث میشود مورد توجه افراد در سراسر دنیا قرار گیرد.

اما به صورت کلی طرح های فرش های ماشینی کاشان به دو دسته تقسیم میگردد ،ترنج مرکزی و لچک.

ترنج مرکزی در فرش های کاشان مانند بقیه ی فرش ها میباشد دارای چند ترنج نیز میباشد کهمتحدالمرکز میباشند و ترنجی که در میانه وجود دارد به صورت شاخه شاخه یا ستاره ای طراحی شده اند.

و در حاشیه ی آن از نقش های بسیار بزرگ طراحی شده است و در حاشیه ی آن از نقش های دو برگی که در دو قسمت آن شاخه میباشد طراحی شده است ودر حاشیه ی آن از طرح های بزرگ استفاده شده است مثل دو برگی که در شاخه میباشد.

در زمینه ی فرش های کاشان طرح هایی مانند گیاهان سبز،گل سرخ ،برگ خرمایی ،برگ های نوک تیز ،گل های نیلوفر که به صورت هندسی و با حالت های زیبایی هستند  و برای روی فرش نیز استفاده میشود.

بافت و تولید فرش های ماشینی اصل کاشان:

فرش های کاشان را میتوان از روی برند های معروف آن شناخت که این برند های معروف به بزرگ ترین فروشندگان فرش ماشینی در ایران و سراسر جهان تبدیل گشته اند.و همچنین باعث نمونه شدن فرش های کاشان گشته اند.

یکی از دلایل اصلی برند شدن فرش های ماشینی کاشان با کیفیت بودن و اصل بودن آن ها میباشد که باقیمتی بسیار مناسب به بازار عرضه میشود.

و کاشان توانسته است با استفاده از این برند ها خود را در تمامی جهان معرفی کند.

تاریخچه بافت فرش ماشینی در کاشان

نخستین فرش دستباف حدود 8000سال پیش در همین شهر از سرزمین عزیزمان ایران بافته شده استو درگذر سال‌ها مردمان کاشان نشان دادند چون گذشته‌ی پربار شهر کوچک خود، هنوز هم هنر قالی‌بافی را حفظ کرده‌اند و زنانشان فرش‌های رنگارنگی می‌بافند.

پس از آن اولین کارخانه ی ریسندگلی در سال 1313در کاشان تاسیس شد  و سرمایه‌گذاران این صنعت اقدام به بافت فرش ماشینی با بروزترین دستگاه‌ها کردند. درگذر زمان به تعداد این کارخانه‌ها افزوده شد و اکنون بیش از ۷۰۰ کارخانه‌ی تولید فرش ماشینی در این شهر فعالیت می‌کنند؛ شعار تمام تولیدکنندگان کیفیت کالا و مرغوب بودن مواد به‌کاربرده در آن است، اما مهم‌تر از شعار، عمل به آن است و طبق تجربه‌های خریداران فرش کاشان، تولیدکنندگان در این زمینه موفق بوده‌اند. نماد این موفقیت را در خانه‌ی نوعروسان بیشتر می‌توان مشاهده کرد، اگر نوعروسی را دیدید از وی بپرسید فرش جهیزیه خود را از کجا و چه برندی تهیه‌ کرده، بی‌شک جوابی که می‌گیرید برایتان جالب خواهد بود، اکثر آن‌ها به فرش‌های تولیدی کاشان اشاره خواهند کرد و این نشان از تلاشی دارد که برای حفظ اصالت این کالای ارزشمند می‌شود.

فرش ماشینی اصل کاشان را بشناسید:

در بین این همه فرش های ماشینی هم نوع با کیفیت آن پیدا میشود و هم نوع بی کیفیت آن نیز پیدا میشود.و در هنگام خرید فرش ماشینی باید توجه داشته باشید تا بتوانید نوع با کیفیت و مرغوب را از نوع بی کیفیت و تقلبی آن نیز تشخیص دهید.

خرید عاقلانه ی فرش ماشینی در کنار حس تنوع و عتماد به نفس به فروشنده میتواند انتخاب گردد. این روز ها بازار خرید و فروش فرش ماشینی بسیار داغ میباشدو هر کسی از راه های مختلف سعی در جذب کردن مشتری ها از راه های مختلف را دارا میباشد.اما در پس از این همه مشکلات فردی موفق خواهد بود که کیفیت فرش ماشینی را فدای منفعت   خود نکند.

مشاهده ی صدها طرح و در کیفیت های مختلف و سفارش صد ها طرح های مختلف در ابعاد مختلف و سرویس های حمل و نقل رایگان و تخفیف های استسنائی و با ارائه ی ضمانت نامه ی کتبی همه باعث شدند که دیگر خرید اینترنتی نا امن و نا مطمعن نباشد.

این که بدانید چه فرشی را خریداری میکنید و در کجا خرید میکنید تا خریدی مطمعن را داشته باشید تنها با جست و جو کردن انجام خواهد گشت.

برند های معتبر فرش های کاشان:

فرش های کاشان از روی برند های معروفی که دارند میتوان شناخت که این برند ها به بزرگ ترین تولید کنندگان و فروشندگان فرش ماشینی در ایر.ان و جهان تبدیل گشته است.و همچنین باعث نمونه شدن فرش های جدید کاشان در جهان شده است.

یکی از دلایلی که فرش های کاشان برند شده اند داشتن فرش های کاشان تولید فرش های با کیفیت و اصل میباشد.که با قیمت بسیار مناسب به بازار عرضه میگردد.

کاشان توانسته است با استفاده از این برند ها خود را در جهان معرفی کند.

مقاومت فرش ماشینی کاشان:

مقاومت فرش های ماشینی کاشان به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. که مهم ترین آنها به کارخانه ی فرش های ماشینی کاشان بستگی دارد.

ماشین بافت و مواد اولیه برای بافت فرش ماشینی از مواردی است که مستقیما با کارخانه در ارتباط است البته باید دقت بسیار زیادی داشته باشید که فرش های ماشینی در خانه به چه صورتی نگهداری میشود .

 

 برای خرید فرش ماشینی کاشان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

03154702555

09132634245

09133324245

 

 

 

 

 

 

ارسال شده 1399-12-07 مقالات فرش ماشینی 0 139

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

شما باید  وارد شده باشید  برای ارسال نظر.

کد QR

بازدید شده

بدون محصول
مقایسه 0